Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag èrdekelne hogy 17...

Dina Tanko kérdése:

Jogilag èrdekelne hogy 17 èves vagyok ès a barátom a gyámjára vehete, hogy el költözhessek itthonrol a barátom 27 èves?

Figyelt kérdés
igazábol azert van ez mert a szüleim megtudták hogy ki a baratom apám nagyon meg vert be vagyok zárva a házba ès sehová sem mehetek . apámnak olyan fenyegető mondatai vannak hogy ő gyártott ès ő is ől meg ès èn barmit csinalhatok számára nincs tőrvèny ès hogy a barátomat megöli . mennyi a valoszinusege hogyha el megyek a gyáműgyre akkor a gyámja alá vehet ès mik az elvárások .pl munkahely lakás az az mik a körűlmèny el várások ha a gyámjára vehet .

2018. okt. 14. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha azért mennél a gyáműgyre, hogy a barátodhoz költözhess annak nincs értelme, mert valószínűleg nem fogják hagyni, legalábbis azonnal nem, de ha mégis akkor az olyan hosszú folyamat lesz, hogy addig már betöltöd a 18.


Viszont, a problémák amiket írtál elég súlyosak ahhoz, hogy ha elmész a gyáműgyre foglalkozni fognak ezzel. Az eljárás első felében egy szociális munkás meg fog titeket látogatni, és feltérképezi hogy valós-e amit bejelentettek, milyen kötülmények között éltek, és megpróbál beszélni a szüleiddel hogy h megvernek mivel járhat stb. Legrosszabb esetben a gyáműgy kiemel így állami gondozásba kerülsz, de a barátodhoz biztosan nem.

2018. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Beteg világ ez.
2018. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem fog tudni a barátod gyámjára venni.


Amúgy természetesen borzasztó hogy apukád megver meg olyanokat mond hogy meg is ölne, de mi az amin kiakadt ennyire? A barátod kora?

2018. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

9 honap van amig 18 eves nem leszek .

És én már felhivtam a gyáműgyet erdeklodni nem mondtak azt sem hogy lehet de azt sem hogy nem adtak meg egy számot amit meg nem merek felhivni ...

2018. okt. 14. 10:37
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
A leírásod alapján amit apád tesz az bűncselekmény. Értesíts rendőrt. A barátod egyébként mit tesz? A helyében már a szart is kivertem volna apádból, ha kell segítséggel és nálam lennél. Egyébként cigány? Mert akkor értem apádat.
2018. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

"Egyébként cigány? Mert akkor értem apádat."


10/10 !

2018. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Megvárod a 9 hónapot aztán elköltözöl. Ha meg nem tudtok várni 9 hónapot akkor az amúgy se tartott volna sokáig.
2018. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsó válasza a legjobb. Vagy összeházasodtok a barátoddal és akkor máris nagykorúvá válsz.
2018. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Es en ha a szuleim nem egyeznek bele abba hogy ferjez menyek hivatalosan akkor is ferjhez tudok menni ? Az az en akaratom ?
2018. okt. 15. 10:47
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen van roma vèr benne de bennem is !!!!
2018. okt. 15. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!