Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem a zaklato...

Feljelenthetem a zaklato szomszédot?

Figyelt kérdés
Többször felcsenget hozzám,képes éjjel verni az ajtót,csengetni,mert állítólag hangos vagyok,huzgalom a széket kopogok. Ez lehetetlen,egyedül élek és már rég alszom mikor ezzel jön. Mit tudok tenni?

2018. okt. 15. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárkit feljelenthetsz.
2018. okt. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, és van esélyed. Hasonló ügyem volt. Amíg kamionosként oda voltam a szomszéd zaklatta a feleségem és a kislányom, hogy hangosak. Csöngetés folyamatosan, kopogás stb. Nagy erőfeszítésembe került, hogy ne csapjam agyon a barmot, mikor eljött az idő, feljelentettük.


Írd fel az időpontokat, mikor zaklatott. Ha utcán, buszon odamegy hozzád ugatni, feltartóztat, az is lényeges. Jó lenne pár lakó tanúnak, vendégek, mások, akik látták, hallották. A lényeg: azt kell bizonyítanod, hogy folytatólagosan, napi szinten befolyásolja az életed. A lakáson belül zaklat.


A mi esetünkben nagyon korrekt módon járt el a rendőrség, egy szavam nem lehet. Figyelmeztették az ökröt, már az előző lakhelyén is csinált hasonlót (nálad is érdemes utánanézni a múltjának, az is segíthet). Végül elköltözött. Állítólag elmeorvosi vizsgálat is felmerült, hogy sor került - e rá nem tudom, most már nem is érdekel.

2018. okt. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen!
2018. okt. 15. 10:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Van még egy fontos dolog, nem biztos, hogy pontosan emlékszem, olvass utána. Mielőtt feljelented, közöld vele, hogy fel fogod jelenteni, ha nem hagyja abba a zaklatást, nem árt ha van tanú is erről a beszélgetésről. Ha nem hagyja abba - az ilyenek nem szokták - akkor a figyelmeztetes után max. 30 nappal ténylegesen jelentsd is fel.


Érdemes még a közös képviselő jószándékát is elnyerni, az is sokat jelent.

2018. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönök szépen mindent.
2018. okt. 15. 10:49
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Én biztos hogy berántanám a lakásba, ..., majd mentőt hívnék. Ennyi.

Kb a harmadik alkalomnál!

2018. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az sem rossz gondolat,utolsó kommentelő :) Köszi mindenkinek. Tuti valami súlyos cuccon él,látszik a tekintetén!
2018. okt. 15. 12:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem panelről van szó (javíts ki, ha tévedek).

Van egy nagyon jó megoldás. Felkeresed az összes, de tényleg az összes lakót, akinek még gondja van a szomszédoddal. Hidd el, még egy csomóan lehetnek, mivel ezek nem csak egy emberrel ugornak össze. Megbeszélitek, hogy mindannyian mentek panaszt tenni ellene, hogy zaklat titeket (közösképviselőhöz, rendőrséghez, vagy bárkihez akit tudtok, nem tudom már kihez kell menni az ilyen ügyben), KÜLÖN LAKÁSONKÉNT. Bármelyikőtöket zaklat azon nyomban spuri panaszt tenni. Miért jó ez? Mivel így átérzik min mentek keresztül és már csak azért is hamar rendre teszik, hogy ne zaklassátok tovább az illetékesetek.

2018. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet,körbe kérdezgetek. Az a baj,hogy én lakom felette,és tudtommal csak engem zaklat,de mindenesetre köszönöm a tanácsod. Nehéz ügy ez,de tényleg 5 éve itt lakom,soha egy házibuli nem volt,soha nem hangoskodtunk,bármelyik lakó megmondja.
2018. okt. 15. 15:16
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtunk megegyezni,rendőrt hívunk majd.
2018. okt. 15. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!