Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet meg egy buszsofőr?

Mit tehet meg egy buszsofőr?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés már régóta foglalkoztat,mivel úgy érzem,hogy néhány dolog túlmegy egy bizonyos határon.

3 éve járok ugyanazzal a busszal,és szerencsémre 3 éve egy buszsofőr van,aki minden áldott nap alakít valamit.

Elsősorban az érdekelne,hogy miket tehet meg, illetve,hogy mi ilyenkor a teendő?


1. Rengetegen utazunk a buszon, minden nap nyomor van,és el sem férünk egymás mellett,összeérünk,egy gyufaszálat nem lehetne leejteni köztünk,és erre a problémára az a remek megoldása támadt a drága buszsofőrünknek, hogy mindenkit leszállít a buszról, aztán vissza kell szállnunk, utána pedig hallgathatom,hogy miért késtem az iskolából,és értetlenül néznek rám a tanáraim,amikor bevallom,hogy a leszállítottak minket a buszról,majd újra fel, mert a buszsofőr fejében az a remek matematikai gondolat él, hogy megnő a busz térfogata, ha mindenkit leszállít róla,majd újra fel.


2.Egyszer egy diák szembe mert szállni vele, és megmondta, hogy márpedig ő nem fog leszállni a buszról,mert joga van tömegközlekedésen utazni,és nem szállíthatja le akkor,ha semmivel nem akadályozza,vagy zavarja a buszon utazókat,vagy a közlekedést. Ekkor nagy ordibálások közepette letessékelte a buszról a fiút,és egyszerűen otthagyta egy megállóban,és nem vitte be az iskolába.


3.Egyszer olyan emberbe kötött bele, aki nem hagyta magát,és visszaszólt neki,hogy hagyja őt békén, erre pedig a kedves sofőr úr kiszállt a buszból, RÁNK ZÁRTA AZ AJTÓT, és elsétált a legközelebbi rendőrségre. Itt a problémám annyi volt, hogy bepánikoltam a hatalmas tömegben,bezárt buszban, egy tébolyodott roma csapat mellett, és úgy 7-8 perc múlva fulldokolva nyomakodtam le a buszról,merte egyszerűen nem mertem fent maradni.


3.A harmadik dolog a napokban történt,ekkor határoztam el,hogy a tanácsotokat kérem. Felszálltam a buszra,úgy 5.-6. lehettem,és helyet foglaltam az első szabad helyen, mire a sofőr rám ripakodott, hogy ne üljek oda.

(indokot nem kérdeztem,de később kiderült,hogy a lánya akart oda ülni, aki valahol a sor végén lehetett).

Nem tudtam,hogy a buszon mindenkinek névre szóló helye van,és nem értem,hogy az ő lánya alkalmanként miért nem bír megállni a két szép lábacskáján, úgy,mint a másik 50 ember? Mi van akkor, ha elszakadt a térdemben a szalag, és alig várom,hogy leülhessek, ő pedig egyszerűen elküld onnan?


4.Mai probléma, ismerősöm egybefogta a diákigazolványát a bérletével, és véletlenül a diákját mutatta meg,mire a buszsofőr kinyúlt a fülkéből,és úgy rántotta vissza,mintha egy rongybaba lenne. Miért nem szólt neki?Miért kell kitépni a másik karját?


Köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 16. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyeneket biztos nem, szólj a vállalatnak. Nézd meg, hogy van-e a buszon kamera, azon vissza tudják nézni a dolgokat.
2018. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nehezen hihető a történet ... A rátokzárás-rendőrségre menés végképp nem. Egy sofőr soha nem hagyhatja el a buszát. Még akkor se, ha működésképtelen.
2018. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért a rendőrségen is fel lehet jelenteni, hogy bezárt benneteket a buszba és ott hagyott. Ez kimeríti a személyes szabadság korlátozásának fogalmát, másrészt a bezárás miatt az utasokra nézve veszélyhelyzetet teremt.
2018. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
kamu sztori, ez csak a szokásos féreg
2018. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De ha bezárta a buszt, te hogy tudtál mégis leszállni?
2018. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, minden normális ember a busztásaságnál kezdi.....

Miét nem oda írtad ezt a kis szösszenetet. Rendszammal viszonylatszámmal, es ha igaz eg az egész sztori, akkor már nem is kell elviselni tovább...


De ha 3 éve mindennap alakít valamit a sofőr, es csak most zavar, akkor veled ia go dok vannak...

2018. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Gratulálok az embereknek, biztos nincs jobb dolgom,mint kamusztorikat gyártani egy buszsofőrről.Remélem egyszer ti is átéltek hasonlókat,és azt is remélem,hogy hasonlóan fognak hozzátok is állni.

Igen,3éve ezzel járok, mivel máshogy nem tudom megoldani a bejárást,de persze pont a legjelentéktelenebb dolgokba kell belekötni.

Nem tudom,hogy ha 150 fő állna előtted ugyan ezzel a sztorival,aki szintén évek óta ezzel a busszal jár,akkor őket is hazugnak mernéd-e nevezni. Mert mint említettem,rengetegen vagyunk,csak mindenki arra vár,hogy a másik tegye meg a lépéseket.

2018. okt. 16. 20:38
 8/11 anonim ***** válasza:
De nem áll 150, csak 1. És olyan nincs, hogy 150-ből egy se jelenti fel, ugyan már mért ne tenné. És te mért nem teszed? A rendőrségre meg mi a fenének ment? Mit akart a rendőrségtől? És mért zárta be a buszt? És mért nem telefonált a rendőrségnek, ha azt akarta, hogy kimenjenek? Azért a hihetőségnek is vannak határai!
2018. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És visszatérve,úgy tudtam leszállni,hogy később visszatért (de ezt le is írtam,szóval én is megjutalmazlak egy értőolvasás ötössel), vagy szerinted ezt az egészet is a buszba zárva írtam?


Amúgy egy elég konfliktuskerülő ember vagyok, szóval azért nem léptem eddig, mert nem akartam,hogy utána megkeressen,és számonkérjen azért,hogy én miért csinálok ilyeneket.

2018. okt. 16. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod: "Itt a problémám annyi volt, hogy bepánikoltam a hatalmas tömegben,bezárt buszban, egy tébolyodott roma csapat mellett, és úgy 7-8 perc múlva fulldokolva nyomakodtam le a buszról,merte egyszerűen nem mertem fent maradni." Ebből nem jön le az, hogy a sofőr visszatért.
2018. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!