Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem értem, hogyhogy a hajlékta...

Nem értem, hogyhogy a hajléktalanok ellen pár nap alatt lezajlanak perek, miközben más perek hónapokat várnak és évekig elhúzódnak?

Figyelt kérdés
[link]

2018. okt. 19. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Hajléktalannak pénzbírság jár.

Hát mit nem értesz a fideszes logikán?

2018. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

A hajléktalannak nincs hajléka, ezért hajléktalan. Ha pedig nincs hajléka, akkor vagy azon nyomban lezajlik ellene a per vagy 2 másik eset van: 1. bezárva tartják addig, amíg a pernek vége és így akár előre le is ülheti a következő téli közterületen lakást előre, vagy elengedik és nem találnak rá utána.

Szerinted mi olyan bonyolult egy ilyen ügyben, hogy napok alatt ne lehetne tisztázni?

2018. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Ezek nem túl bonyolult ügyek, lássuk be. Meg nincs olyan ügyvéd, aki direkt húzná az időt.
2018. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Duenna ***** válasza:
26%
Kamucikk!
2018. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Mivel ezek nagyon fontos ügyek, elsőbbséget élveznek.
2018. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A képen levő nő lenne 62 éves?

Ahhoz képest elég jól tartja magát!

2018. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jó sok butaságot összehordtatok. Persze, a cikk is, de hát az nem jogi téma, hanem politikai propaganda. Mindezzel szemben a valóság:


2012. évi II. törvény:


124. § (1) A szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés miatt őrizetbe vett személyt a rendőrség a gyorsított bírósági eljárás lefolytatása céljából a bíróság elé állítja.


...


125. § (2) A bíróság nem tart tárgyalást, ha megállapítja, hogy ... az őrizetbe vételtől több mint hetvenkét óra telt el.


178/B. § (1) Aki életvitelszerűen közterületen tartózkodik, az szabálysértést követ el.


...



(6) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés


a) miatt pénzbírság nem szabható ki,


b) elkövetésén tetten ért személlyel szemben helyszíni bírság kiszabásának nincs helye.

2018. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Perek polgári ügyeknél vannak. De ezt még csak nem is a büntetőeljárás keretében tárgyalják, mivel nem bűncselekmény, hanem szabálysértés.
2018. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezek még precedens ügyek, majd meglátjuk, mi lesz belőle.

Finomodnia kell a törvénynek, mert közmunkára csak munkaalkalmassággal ítélhetnek bárkit, de ennek megállapítására egyenlőre a kórházak nem képesek az adott határidőn belül. Pénzbüntetésre hiába ítélnek hajléktalant, sose tudja megfizetni és behajtani sem fogják az alatt a rövid idő alatt, amíg meg nem hal, mert a mostoha körülmények miatt hullanak, mint ősszel a legyek.

Hacsak börtönben nem jut normálisabb körülmények közé. Nem is értem, mi tartja vissza a többségüket a bűnözéstől, mert nem sokat veszthetnek, csak a nyomor szabadságát.

A számuk ennek ellenére nem csökken ettől, mert lehet, hogy pár év múlva a kérdező, vagy te, aki olvasod, kerülsz az utcára.

2018. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Szerinted mi olyan bonyolult egy ilyen ügyben, hogy napok alatt ne lehetne tisztázni?"


Ez miféle kérdés??


Egyrészt számos ügy van, ami elég egyszerű, de éveket kell rá várni.


Másrészt nagyon bonyolult is lehet jogilag. Például az első ilyen ügyek esetében is volt egy csomó tisztázatéan és felmerülő kérdés, de még tanúkat sem hallgattak meg az ügyeben. Egy csomó kérdés van az életvitelszerű megállapítása körül. A felszólítás és együttműködés körül, amiket félreértettek a rendőrök.


És egyáltalán röhejes, hogyha én leülök egy padra, akkor azt nyugodtan megtehetem, de ha olyan ül le egy padra (nem fekszik) akinek nincs hajléka, akkor az nem teheti meg. Ez diszkrimináció. És egyébként nekem, akinek van hajléko, ha épp elfáradok, én is behunyhassam a szememet, vagy beviszenk a fogdára?

2018. okt. 20. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!