Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi következményei...

Milyen jogi következményei vannak akövetkezőknek; 1. Hamis Facebook profil kreálása 2. Más Facebook profiljának elkészítése/másolása?

Figyelt kérdés

Nem érint engem személyesen, csak sokszor olvastam, hogy valakinek van kamu profilja van vagy lekoppintotta másnak a Facebook profilját, esetleg csinált neki. Ebből kiindulva az érdekelne kíváncsiságból, a következő példákban járna e börtön (és, ha igen, hány év) vagy milyen jogi következménye lenne?


1. Mari egy olyan nevet használva , ami hétköznapi, átlagos, nem csak egy személynek van az országban csinál egy kamu Facebook profilt, de képet nem használ.


2. Mari csinál a kutyájának egy Facebook profilt


3. Sárinak van Facebook profilja és Mari Sári nevében kreál újat (vagy akár többet), Sári Facebookos vagy más képeit felhasználva (esetleg a nevét is átírva pl Sári helyet Sarah-ra, hogy a FB ne érezze a duplikát)


4. Julcsi nincs fent a Facebook-on, de Mari fogja és az engedélye nélkül kreál egy profilt (erről Julcsit nem tájékoztatva később sem) és kép feltöltése nélkül jelölget embereket, irogat emberekre.


5. Mari álnéven van fent Facebook-on


Azon kívül, hogy Marit nem fogja se Julcsi, se Sári szeretni :D milyen jogi kövétkezményei lesznek és hány év börtönt vagy mennyi pénzbírságot kap Mari?


Ismétlem; nem velem történik én csak kíváncsi vagyok és Mari, Sári és Julcsi is a fikció szülényei.



2018. okt. 24. 04:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak ez a profil nem illegális haszonszerzésre vagy egyéb, külön büntetendő tevékenységre van használva (mint például hatósági személynek kiadni magát) nagyjából a profil törlésénél megáll a dolog, ha a Facebook tudomást szerez róla. A gyakorlatban, mind a Facebooknak, mind a hatóságoknak van jobb dolguk annál, minthogy jogi úton vegyenek elő valakit, aki csinált egy profilt a kutyájának.
2018. okt. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még az se számít jogsértésnek vagy bűncsepekménynek, ha az van amit írtam a hármas és a négyes pontban?
2018. okt. 24. 06:04
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha Sari olyan kepei lesznek felhasznalva, amik nem nyilvanosak (pl. csak Facebook ismerosok lathatnak), akkor megsertik a szemelyisegi jogait, bunteto es/vagy polgari per is lehet belole.

Julcsi eseteben az a fontos, hogy mik leszenek irogatva a neveben.

Ha erkolcsi/anyagi kara keletkezik abbol, akkor szinten bunteto es/vagy polgari per lehet.

2018. okt. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok ilyen esetről olvasni, de olyat még sose láttam, hogy ilyesmiért elmarasztaló ítélet született volna. Sőt semmilyen ítélet. A hatóságok pont lexarják.
2018. okt. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én is azért kérdeztem rá, mert sok esetről, de semmi folytatásról nem olvastam és kíváncsi lettem.
2018. okt. 24. 07:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen.
2018. okt. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. alap esetben csak a Facebook szabályzatát sérti, adott esetben a profillal végzett tevékenység lehet szabálysértés, bűncselekmény.


2. kb. ugyanaz, mint az első, de egy kutya profiljával jóval nehezebb szabálysértést, bűncselekményt elkövetni. (de nem lehetetlen)


3. alapból személyiségi jogok megsértése, a profillal végzett tevékenységtől függően szabálysértés, bűncselekmény is lehet


4. u.a. mint a 3.


5. u.a. mint az 1.

2018. okt. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

# 7

2.


Bodri kutya profiljával megfenyegeted Morzsa kutya profilját, hogy videófelvételed van arról, amint egy idegen kutyával kutyálkodik, és ezt a felvételt nyilvánosságra is hozod, amennyiben nem ad át neked 2 kg csirkefarhátat.

2018. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8 ; Ezen nagyon hangosan felnevettem :D :D :D
2018. okt. 25. 12:29
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8: :-D ott a pont!
2018. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!