Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bátyám tartozást halmozott...

Bátyám tartozást halmozott fel. Kaptam egy levelet miszerint hamarosan jöhet a behajtó. Holnap kijelentem a lakcímemről bátyámat. Ezek után is jöhetnek? Minden helyiséget felforgatnak? Testvérem kb 7 éve nem él itt, de a lakcíme ideszól.

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiába jelented ki, az nem számít, mert ma még ott lakik hivatalosan.

Másrészt ha bizonyítani tudod (számlákkal), hogy ami a lakásban van, az a tied, azt nem viszik, egyebet vihetnek.

2018. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pár apróság miatt tettem fel a kérdést. Kisebb porcelán figurák, katonai sisak, ón poharak, szenesvasaló stb. elvihetnek?

A tartozás összege 47000 forint

2018. okt. 25. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Elvileg mindent vihetnek, ami az övé (illetve amiröl nem bizonyítható, hogy nem az övé), és nem életfontosságú számára/számotokra. (pl tüzhelyet, hütöt, hasonló nem vihetnek el)

A legegyszerübb, ha összekeresed azokat a tárgyakat, amik az övéi, és szerinted fedezik a tartozást - akkor nem keresnek mást, feltéve, hogy normális dolgokat ajánlasz fel, és tényleg megfelelö értékben vannak - jobb több mindent elöszedni és aközül válogassanak.

2018. okt. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Még egy kérdésem lenn. Nincs bátyám dolgai közül semmi. Egy tárgy sincs a nevén, de vannak bizonyos eszközök, amiket nem tudok bizonyítani, hogy az enyém. De mint írtam, ezek nincsenek az ő nevén. Ez esetben is vihetik?

2018. okt. 25. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Behajtót ne engedd be ha nincs velük rendőr házkutatási paranccsal. Ha beengeded őket nem lesz beleszólásod abba ,hogy mit visznek el.
2018. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*bírósági végzéssel
2018. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A számlákat 5 évig őrizzük meg.

Megmondod ez a személy nem lakik itt! Az itt található összes értéktárgy az én tulajdonom.


Ha erőszakot alkalmaznak és úgy viszik el az értékeidet az már bűncselekmény, pontosabban rablás.

2018. okt. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tehát csak azt vihetik el ami bátyám neven van? Szóval semmit nem mozdíthatnak? Mert az ő nevén semmi sincs
2018. okt. 26. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!