Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez eleg indok a felmondasra?

Ez eleg indok a felmondasra?

Figyelt kérdés

Hatarozott ideju szerzodesem van ami juniusban jar le.

Kozben kaptam egy lehetoseget, hatarozatlan ideju szerzodesre.

Ilyenkor hogy mondhatok fel?

Mi a teendo?

Ez eleg indoklas vagy visszadobhatja a munkaltato?

Probaljak torekedni a kozos megeggyezessel valo felmondasra?

Koszonom



2018. nov. 6. 19:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Határozott idejű csak közös megegyezéssel mondható fel, szóval próbálj megegyezni.
2018. nov. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Azert ahogy utanaolvastam, indoklassal felmondhato a munkavallalao reszerol is.

A kerdes ez esetben az hogy ez indoknak minosul-e?

2018. nov. 6. 23:05
 3/26 anonim ***** válasza:
23%

1-es hülye mint a föld.


Persze, hogy felmondhatsz. Elég indok, hogy ne lenne elég?

A másik munkáltató határozatlan időre alkalmaz, ez meg csak pár hónapig. Miért maradnál?

2018. nov. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Andizsuzsi ***** válasza:

"A kerdes ez esetben az hogy ez indoknak minosul-e?"


Nem.

"67. § (2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."


Az, hogy másik munkát találtál nem tartozik ide. Próbálj megegyezni.

2018. nov. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

1-es hülye, mint a föld?


A 3-as akkor vulgáris paraszt...


Hogy' lehet így reagálni valakinek a válaszára még akkor is, ha helytelen?


Utolsó válaszolónál egyébként a pont. Az általad felhozott indok nem elfogadható, ezzel nem mondhatod fel a határozott idejű szerződést csak azok következményeivel együtt.

2018. nov. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Azok kovetkezmenyeivel?


Vagyis?

2018. nov. 7. 05:25
 7/26 anonim ***** válasza:

3-as te egy bunkó vagy aki még hülye tanácsokat is ad...

Az, hogy kaptál egy jobb ajánlatot az nem elég indok a felmondáshoz.


A felmondás indoka ugyanis csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel, aránytalan sérelemmel járna.


Tipikusan ilyen eset lehet az, ha a munkavállaló családi körülményeiben, egészségi állapotában, magánéletében olyan változás következik be, amely miatt a munkaviszony további, munkaszerződésben meghatározott ideig történő fenntartása a munkavállalótól nem várható el a továbbiakban. Ezzel kapcsolatosan fontos hangsúlyozni, hogy a felmondás indokának világos, valóságos és okszerű voltát a megszüntető nyilatkozat tevőjének, azaz ebben az esetben a munkavállalónak kell bizonyítania egy esetleges munkaügyi per során.

2018. nov. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Ha esetleg még próbaidős vagy, akkor bármikor felmondhatsz indoklás nélkül, azonnali hatállyal.

Ha nem, akkor már necces... Én pont nemrég olvastam egy jogi véleményt, miszerint a határozatlan idejű szerződéses munkaviszony előnyösebb volta elegendő indok a határozott idejű szerződés felmondására - bár ez közalkalmazottakra vonatkozott, és csak _egy_ vélemény. Szóval szerintem kérdezz meg egy munkajogászt, az a biztos.

Ha nem elegendő indok, akkor kezdeményezd a közös megegyezéssel történő megszűnést.

2018. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Következményei:

MT 84. §


(1) A munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni.


(2) A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni.


(3) A munkáltató követelheti az (1) vagy (2) bekezdésben meghatározott mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.


(4) A jogellenes munkaviszony-megszüntetés szabályait kell megfelelően alkalmazni, ha a munkavállaló munkakörét nem az előírt rendben adja át.

2018. nov. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ahol most vagyok ott kozalkalmazott vagyok.

Az zj hely ahova mennek az pedig mar maganszektor.

Igy ez valtoztat valamit ?

Koszonom

2018. nov. 8. 05:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!