Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hová forduljak ha végrendelkez...

Hová forduljak ha végrendelkezni akarok?

Figyelt kérdés
50- es férfi vagyok. Egyedül élek, sajnos nincs gyermekem.Ha a közeljövőben meghalok,ugye ebben az esetben " visszafelé" történik az öröklési rend,tehát szegény anyám örökölne utánam.ő sem egészséges, szerintem ha "elmennék" a legkevésbé az érdekelné, hogy mit örököl utánam.Ha van egy kiválasztottam, akár rokon, akár barát,hogy tudom őt úgy kedvezményezetté tenni, hogy amíg élek ne tudjon róla? hová kell mennem hogy végrendelkezzem? ügyvédhez, vagy közjegyzőhöz?-ha meghalok, az ügyvéd, vagy közjegyző, honnan tudja meg hogy meghaltam, és értesítenie kell az általam kiválasztott örököst?

2018. nov. 17. 20:41
 1/8 anonim válasza:
100%
közjegyzőhöz.
2018. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 - de a közjegyző honnan tudja meg hogy meghaltam, és értesítenie kell az örököst, hogy örökölt?
2018. nov. 17. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudni fogja, ne aggódj :D általában nem nyom nélkül hullanak el az emberek. Közjegyzo által hitelesített végrendeletre van szükséged. Egy ügyvédet is megkereshetsz, ő pontosan fel tud vilagositani.
2018. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha közjegyzőnél készítesz végrendeletet, az bekerül a Végrendeletek Országos Nyilvántartása nevű adatbázisba (VONY).

Ha valaki meghal, a hagyatéki ügyintéző automatikusan lekérdezi, hogy az a személy készített-e végrendeletet, megtalálható-e a VONY-ban.

Mintha azt hallottam volna, hogy pár éve már ügyvédnél is lehet csináltatni végrendeletet, s természetesen ugyanúgy az adatbázisba bekerül. Mikor én csináltattam, csak közjegyzőnél lehetett még, és 15 ezer forintba került.

Mostani pontos szabályozást akár egy ügyvéd, akár egy közjegyző megmondja, telefonon is.

2018. nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és kell tanu is? nem szeretnék senkit beavatni!
2018. nov. 17. 21:22
 6/8 anonim válasza:
100%
Nálam a közjegyző hozott mindent és mindenkit
2018. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Kell tanu, de azt a közjegyző vagy az ügyvéd irodájában keresnek neked.
2018. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A tanúnak nem kell megmutatni, hogy mi van a végrendeletben, ő csak a végrendelkezés tényét hitelesíti, nem a tartalmát.
2018. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!