Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató milyen büntetésre...

Munkáltató milyen büntetésre számíthat az OMMF-től ha 1 hónapos késéssel fizetett bért de végül csak fizetett?

Figyelt kérdés

Bejelentettem az OMMF-nél hogy szeptemberi béremet okt 10 helyett nov 5-én fizették ki, tkp egy havi csúszással.


Milyen büntetésre számíthat a munkáltató? Szerencsére utalással fizet így kérdésnek vitának helye nincs, nem tudja kimenteni magát, a banki adatok száraz tények.


SZámít az hogy „végül fizetett“? Uis a munkaügyi hatóságnál láthatóan erősen kapaszkodtak ebbe a momentumba hogy „de végül fizetett nem“? Vagyis még a hatóság is úgy gondolja hogy ezzel kb téma lezárva? Mert végül fizetett igaz havi csúszással....?


2018. nov. 19. 11:01
 1/7 A kérdező kommentje:

Időközben jogszabályokat böngészve arra jutottam hogy sávos büntetési tételek vannak, vagyis X nap csúszás X forint, Y nap csúszás Y forint.


15 napot meghaladó csúszás 100-250.000-es büntetés, a szóban forgó összegtől is függően.

Mivel a csúzsás ténye szerencsére vitathatatlan így remélem legalább 100ra megvágják a céget.

2018. nov. 19. 11:15
 2/7 anonim válasza:

Amikor én hasonló bejelentést tettem megvágták a céget keményen, na nem azért mert az én ügyemben nagyon nagy összeget szabtak volna ki hanem azért mert ilyne esetben a munkaügyi hatóság ha már ott van rutinból bizonyos dolgokat végigzongorázik, és mibe hogy fognka találni még ezt azt. Ahol egy szabálytalanság van van ott több is.


Kapásból úgy kezdik majd hoyg végigzongorázzák az összes dolgozót hogy nekik határidőn belül fizettek-e. Mibe hogy másnál is csúsztak, és akkor az halmozódik, egy embernál még csak ennyi, de 10 embernél már 10 x annyi.

Kemény csekk lehet a vége.

2018. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó ezt a választ olvasni, utolsó.

Pl. az ÉNYKK nevű (busz)közlekedési társaságnál néhány év alatt kétszer előfordult fizetési csúszás. Igaz nem egy hónappal, mert amint megjelent róluk az újságcikk, valahogy rögtön sikerült fizetniük, és persze a bankot okolták a késedelemért. Azt a bankot, amelyik számos más győri gyárnak is a bankja, de ott mégis pontosan érkezett a fizetés.

Szóval, remélem, hogy ott is akadt, aki földobta őket, mert igaz, csak pár nappal csúsztak, viszont sok embert érintett a dolog.

2018. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Munkáltatója válogatja. A tiédet nem ismerem. Így csak annyi mondható, lehet, hogy akár be is csukhat. Vagy te fázol rá. Meg ami közte van, bármi.
2018. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Vagy te fázol rá. "


És hogy ? Mi történhet? Max kiirúg és mivel magamtól is megyek hamar ha kirúg max még hamarabb megyek ő meg ember nélkül marad.

2018. nov. 19. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:

"X nap csúszás X forint, Y nap csúszás Y forint"


Szóval 26 napot csúszott a fizetésed, így 26 forint bírságra számíthatnak?

2018. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A büntetési tételek 100-250.000 közöttim, 15 napos csúszástól felfelé már a 250 az érvényes. Természetesen ez per dogozó értendő.

Vagyis van itt huszonsok ember, ha a hatóság ezeket végigzongorázza és mindnél talál ezt azt akkor annyiszor 100-250.000 ahány ember van.

Vegyünk egy 150.000-es köztes értéket. Nem pénzt egy cégnek ugye?

Na de 20x 150.000?

2018. nov. 20. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!