Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon a nagykorú...

Magyarországon a nagykorú Asperger szindrómás emberek cselekvőképesek-e?

Figyelt kérdés
Pl. szerződést aláírhatnak, szavazhatnak-e
2018. nov. 19. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleve sok diagnosztizálatlan Asperger szindrómás lehet.

Már azt is vitatják hogy az aspergeresek betegnek tekinthetők-e. Eleve nagy számban vannak az aspergeresek között a különösen intelligensek és már csak ezért is szerintem az aspergeresek abszolút cselekvőképesnek tekinthetők az általad felsorolt kritériumok szempontjából.

Az Asperger szindrómát ne keverjük az autizmussal (bár megjegyzendő hogy az autisták között is vannak jól funkcionálók).

[link]

2018. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Cselekvőképtelenné vagy korlátozottan cselekvőképessé nagykorút csak szigorú szabályok mellett nyilváníthatnak; rossz kapcsolatteremtési készség még nem ok rá.
2018. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, cselekvőképes.

Én is az vagyok, aspi és cselekvőképes is, sőt!

2018. nov. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

"Már azt is vitatják hogy az aspergeresek betegnek tekinthetők-e."


Ezt nem vitatják, mert olyan hülye még nem akadt, aki annak tartotta volna őket.

Az autizmus spektrumon belül MAGASAN (nem pedig "jól") funkcionálók is vannak. Ők azok, akik önálló ééletvezetésre képesek, nem egy közülük diplomás, egyetemi tanár, kutató, gyakorló orvos.

2018. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is így sejtettem!
2018. nov. 19. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!