Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elfogadtam egy bírósági...

Ha elfogadtam egy bírósági ítéletet 4hónapja (b kategóriás eltíltás) de változtak a körűlményeim, lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrognátok,gondolom nem! De hátha mégis. Kérem csak hozzáértő írjon.

Történet hibáztam egyszer,figyelmetlen voltam. Boszorkány üldözés volt nem bírósági tárgyalás. Nekem csend a nevem,a tanúnak a bíró a szájába rágta a vallomást. A másik tanú pedig,nyerészkedni akart rajtam...Mindegy.

Akkor egy olyan cégnél dolgoztam ahol csak C kategóriával is tudtam. Most is ott dolgozom de heti 200km et sem megyek. Lépni kell mert ennek jó vége nem lesz. Viszont új álláshoz kellene b kategória. Ergo: változtak az körűlmények.

Most aki durvább dolgot csinált leűltetik2/3nál szabadúlhat jó magaviselettel. Gengsztereknek házi őrizet jár...

Rezesova kisasszony is szabad. Szóval nekem nem jár valami kedvezmény?



2018. nov. 19. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az ítélet jogerős, akkor nem tehetsz semmit. Akkor az jogerős és végrehajtják. Ennyi.

Viszont uram bocsánat, ha részegen valakit elütöttél volna, vagy baleset okoztál volna és a vétlen meghal, akkor szerinted mi lett volna? De ne is ezt képzeld el, hanem hogy a párodat, valamelyik szülődet, testvéredet mondjuk elüti egy részeg sofőr. Na, vajon akkor is ilyen lazán kezelnéd?

Egyszer hibáztál, többet ne ess ebbe a hibába és viseld a következményeket.

2018. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, mezei autósként nem is lenne gondom ezzel, meg is érteném elfogadnám.De igazából ehhez értek (vagy nem) elvileg leginkább.
2018. nov. 19. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a jogerős ítéletet megtámadni csak akkor lehetne, ha pl. kiderülne, hogy nem is te voltál a tettes, vagy hasonló indokkal. Ilyen részletkérdés miatt, hogy a jobb fizetés miatt munkahelyet változtatnál, nem lehet.

Várd ki, hogy leteljen az eltiltás, addig meg ha váltani szeretnél, keress másik C kategóriás helyet.

2018. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy esetben lehet mentesülni a járművezetés eltiltás alól, de az sem ilyen helyzetre vonatkozik:


"Végleges hatállyal az tiltható el, aki a járművezetésre alkalmatlan. A végleges hatályú eltiltás alól a bíróság az eltiltottat kérelemre mentesítheti, ha az eltiltás óta tíz év eltelt, és az eltiltott a járművezetésre alkalmassá vált."


Tíz év ugye nem telt el, és mivel szabadon írogatsz itt, nem pedig egy BV-intézetben ülsz, valószínűleg nem olyan súlyos bűncselekményt követtél el, ami miatt véglegesen elvették volna a jogosítványod.


Az egyéni körülmények nem igazán játszanak szerepet e büntetésnél. Az ittasan/száguldozva gázolók nagy részének is lételeme az autó, mégsem hat ez meg senkit.

2018. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!