Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha a volt munkaad...

Mit tehetek, ha a volt munkaadóm nem fizet?

Figyelt kérdés
Közös megegyezéssel bontottunk szerződést, de nem fizette ki az utolsó hónapomat. Küldtem neki ajánlott levélben felszólítást, erre felhívott, hogy nem fizet, mert én őt megkárosítottam, azaz ejtsem az ügyet!
2018. nov. 20. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudja megindokolni hogy te hogyan károsítottad meg akkor bemész a közjegyzőhöz és ott elmondod hogy szeretnél fizetési meghagyásos eljárást indítani. A közjegyző ad neked papírokat amiket pontosan kitöltesz és befizeted az illetéket és vársz.
2018. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Én azon gondolkodom, hogyha én őt megkárosítottam, akkor azonnali felmondással kellett volna elküldenie! Vagy tévedek?
2018. nov. 20. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
JOGIFORUM.HUra is írd ki minden lépést közölnek , gyorsan reagálnak .
2018. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem ha van eszed, akkor benyeled ezt a békát.

Mire kifizeted az ügyvédet meg a különféle hadiságokat, maros belefektettél egy csomó pénzt, meg ideget egy olyan játszmába, amit 50-50 hogy megnyersz vagy elbuksz. Szóval ha csak nem félmilliós fizuról van szó, inkább keress másik állást.

2018. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van ügyvédem. 260 ezerrel tartozik. Ez nem kevés.
2018. nov. 20. 12:01
 6/9 A kérdező kommentje:
A szomszéd az ügyvéd és csak egy jelképes összeget kér.
2018. nov. 20. 12:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Ööö, de akkor meg miért itt érdeklődsz, miért nem tőle?

Egy rendes fizetős ügyvéd is ír 20 E-ért olyan felszólító levelet, amiben megfenyegeti a nem fizető munkaadót egy perrel, részletesen leírva, hogy ő miért fogja elveszíteni a pert, és még milyen plusz költségei lesznek a perrel kapcsolatosan, beleértve a két ellenérdekelt fél ügyvédi tiszteletdíját meg a bírósági eljárás költségét. (Ha tényleg per lesz, az már drága mulatság, de nemigen fog ide eljutni a dolog. Vagy a munkaadó fogja belátni, hogy jobban jár, ha fizet, vagy te látod be, hogy mégis csak neki volt igaza. Ezt mi nem tudhatjuk, hogy milyen ok miatt nem akar fizetni.)

2018. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló jól írja. Saját ügyemmel kapcsolatban én is ezt fogom tenni.
2018. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem is az első válasz segített, sőt azt hiszem ő írt nekem privátban, amit külön megköszönök.
2018. nov. 22. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!