Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy webshopnak nem szabályelle...

Egy webshopnak nem szabályellenes eltérő áron adnia ugyanazt a terméket különböző látogatóknak?

Figyelt kérdés

Itt a jelenség:

[link]


A Compkernél szerettem volna alaplapot vásárolni, mikor feltűnt, hogy az Árukeresőn és a saját honlapjukon különböznek az árak. Ha a honlapon keresek rá egy termékre, az ár minden esetben magasabb, mint mikor az árukeresőn nézem ugyanazt a boltot. Miután rákattintok az árukeresős linkre, a weboldal megjegyzi, hogy tudok az alacsonyabb árról, és a Compker oldalon belül is átvált, de ha inkognitó módban keresek rá, akkor ismét magasabb az ár. Tehát egy cookie-ban eltárolja, hogy nekem személyesen milyen áron akarja adni. Ez nem szabályellenes?

Ha az inkognitóban rakom be a kosárba, ki is számlázza a magasabb összeget.



2018. nov. 20. 11:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Akkor ennyi erővel az ócskapiacokat is bezárhatnánk.
2018. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Fizetésemelés ***** válasza:
23%
Akkor keress másik webshoppot.
2018. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Olyan semmi boltban nem szabályos, hogy bejön két vevő, ugyanazt veszi mindkettő, de eltérő áron. Ám az üzlet különféle címen és megfontolásból adhat kedvezményeket egyes vevői csoportoknak. Az teljesen rendben van.
2018. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

A saját honlapon feltüntetett ár a hivatalos.

Az hogy mindenféle keresőkön, meg gyűjtő oldalakon mi jön be, nem számít. Az nem is biztos, hogy friss, nem is biztos, hogy ők szerkesztik.

2018. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Végig kattintgattam ugyanazt, ugyanúgy, mint ahogyan a videón rögzítetted. Nekem mindig 24.280 Ft jött ki.
2018. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
4-es! Nem ők szerkesztik, hanem a webshop oldala egy scriptet küld ki, amit meghatározott ütem szerint frissít az ár összehasonlító oldal. Teljesen önműködő, egyik oldalon sem szerkesztik.
2018. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

6: De a webáruháznak akkor sem kell felelősséget vállalnia azért, hogy máshol mi jelenik meg róluk.


Egyébként még én sem jártam így.

2018. nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Alain Delon ***** válasza:
30%
Szerintem semmi szín alatt nem szabályos, hogy böngészési módtól függ, milyen árat látsz.
2018. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

A felvétel olyan időpontban készülhetett, amikor az ármódosítás már megtörtént, de az árukereső rendszere még nem frissült. Az ő ciklusukat nem ismerem, az árgépé talán fél óra gyakoriságú.

Nekem nem sikerült rekonstruálni a látottakat.

A süti mit csinál, nem tudom, de hogy nem átverésre van beállítva, az biztos.

2018. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nekem még mindig működik. Lépésről lépésre:


-2 inkognitó tab: egyikbe compker.hu, másikba arukereso.hu

-kategóriák->számítógép alkatrészek->alaplap

-válaszd akármelyiket, és kattints rá

-másold ki a nevét, illeszd be az árukeresőbe

-onnan kattints a compkeres linkre


Ezen a ponton 2 füled van, mindkettőn ugyanazon a webcímen ugyanaz a termék 2 áron. Ha most frissíted a drágábbik oldalt, akkor leugrik olcsóbbra az is

2018. nov. 20. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!