Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megillet engem a jogos védelem...

Megillet engem a jogos védelem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Nagyon elrugaszkodott példa lesz, csak elméleti kérdés, szerencsére nem történt meg velem, de volt egy kollégám akivel előfordult.


Tegyük fel... "az elképzelt" pszichopata maffiózó haragosom el akar intézni. Azt mondja, hogy "holnap itt találkozunk, verekszünk, ha nem leszel itt vagy ha szólsz a rendőrségnek a családodat intézem el". És itt jön a csavar: Ha elmegyek másnap a "párbajra", akkor megillet engem a jogos védelem - a verekedés alatt?


tény:

-a párbajt nem engedi a magyar törvény

-ez az eset kényszerítés/fenyegetés



2018. nov. 22. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az király!
2018. nov. 22. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Te elmentél oda és akkor ahova és amikor tudtad hogy verekedés lesz. Ebben az esetben nem támadás áldozata vagy, hanem az egyik garázda a két bűnözőből (mivel szándékosan, előre kitervelve mész bűncselekményt elkövetni.)

Nem illet jogos védelem.

2018. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2018. nov. 23. 01:06
 5/8 anonim ***** válasza:
2018. nov. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól írják, ebben az esetben van időd a rendőrséghez fordulni. A jogos védelem arra az esetre szól, amikor nincs időd vagy lehetőséged rendőrt hívni.
2018. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm! (Nekem nagyon új, hogy a párbaj helyzetben senkit nem illet jogos védelem, de azóta utána olvastam részletesen, és elolvastam az egyik válaszolóm belinkelt oldalát is, most értem! Köszönöm)


Mit gondoltok arról, ha ugyanez a helyzet börtönben, fegyházban történne? Ott a leggyakoribb a megfenyegetés: "Vagy kiállsz magadért holnap 5-kor, vagy elvesszük az összes cuccodat és 'megerőszakolunk'..." Ott a rab nem tud a rendőröknek szólni, csak a börtönőröknek. Ha nekik szól, akkor neki annyi, másnap lehet, hogy megölik. Bár ismét elrugaszkodott ez a továbbgondolás, de szeretném megérteni!

2018. nov. 24. 18:06
 8/8 A kérdező kommentje:

"Jól írják, ebben az esetben van időd a rendőrséghez fordulni. A jogos védelem arra az esetre szól, amikor nincs időd vagy lehetőséged rendőrt hívni."


Egy pillanat, ez így nagyon fura. Ha valaki idejön az én házamhoz, becsönget és megfenyeget, hogy holnap idejön és megver, akkor én utána hívhatnám a rendőrséget, hiszen van rá ehetőségem, DE ha nem hívom, akkor másnap nem védekezhetek, a saját házamban sem??

2018. nov. 24. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!