Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érettségi bizonyítványomat...

Érettségi bizonyítványomat utólag visszavonhatják-e, ha kiderül, hogy volt egy nem teljesített művészeti tantárgyam az egyik tanévben?

Figyelt kérdés

Sok évvel ezelőtt érettségiztem, de időnként eszembe jut egy incidens:


11. évfolyam végén sikerült bekönyörögnöm magam egy másik gimnáziumba, és ott végeztem el az utolsó évemet.

Az első iskola 11. évfolyamán a művészeti tantárgy ének, a 12. évfolyamán pedig rajz.

Az új iskolában fordítva: 11.-ben rajz, 12.-ben ének.

Tehát én 2-szer teljesítettem az ének tantervet, mert 11-ben az első suliban, 12.-ben a második suliban, a rajz pedig teljesen kimaradt. Hiszen "elkerültem" véletlenül. (A végén egyikből sem érettségiztem!)


Azt hiszem, a suliban észre sem vették, nem biztos, hogy tud róla az igazgatóság. Én pedig nem szóltam, mert kisebb gondom is nagyobb volt ennél. Természetesen személyesen pont teszek rá, hogy megvannak-e ezek a tantárgyak, de elméletben megtehetik-e, hogy visszavonják az érettségi bizonyítványomat, vagy arra kötelezhetnek-e, hogy végezzem el azt az egy tantárgyat?



2018. nov. 24. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem vonhatjak vissza, mas volt a tanrend, am sincs semmi koze az eretsegihez.
2018. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Érettségiztél rajzból vagy énekből?

Mert az érettségi bizonyítványodat az érettségi eredményről állítják ki, az nem a bizonyítványod. Ha érettségiztél rajzból és annak feltétele lett volna, hogy az érettségire engedjenek belőle, hogy előtte megvan a tárgyad, akkor lehetne gond belőle. De tudtommal semmiből nem feltétel, érettségizni mehetsz korábban is pl. nyelvből vagy informatikából, amikor még lennének óráid az érettségi évében. Azok alól ad felmentést egy sikeres érettségi. Vagyis nem, nem hiszem hogy bárki ezt figyelné.

Ha az iskolai bizonyítványodat kérdezed, akkor ha odamész és szándékosan felhívd a figyelmüket arra, hogy nem csináltál meg egy tantárgyat, még akkor sem hiszem, hogy akár azzal is kezdenének bármit. Mert mit tehetnének? Utólag előírnák, hogy menj be 1 évig rajz órára?

2018. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Bár nem valószínű.

Az első két válasz láthatóan nem hozzáértőktől származik. Ha valakinél nem álltak fenn a vizsgára bocsátás feltételei, akkor a miniszter megsemmisítheti az érettségi bizonyítványát.

Viszont elenyésző az esélye, hogy ennek valaki utánajárjon, nincs rá semmi ok, és nem is akkora a malőr, hogy foglalkozzanak vele. Ettől még aludj nyugodtan, csak ne reklámozd.

2018. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Mi osztályunkban aki bukott valamiből, csak abból a tárgyból nem mehetett vizsgára. Pl valaki bukott németből, de angolból érettségizett, megvan mind az 5 érettségije, és azt hiszem be se pótolta a németet, mert nem érdekelte. (Gimi, 2017-es végződéssel)

2018. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És van neki érettségi bizonyítványa? Nem hiszem. Az lehet, hogy valamit félreértettél vagy nem tudsz valamilyen részletet, de a szabályok egyértelműek. Én már töröltem érettségi jelentkezést, mert nem volt érvényes az év végi bizonyítvány. Csak akkor írhatják bele, hogy érettségi vizsgát tehet, ha teljesítette minden tárgyból a tantervi követelményeket. Az persze előfordulhat, hogy valaki jogellenesen cselekszik.
2018. nov. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lett, hisz egyszerre osztották ki, nem emlékszem hogy pont ő nem kapott.


Oké, én hiszek neked, totál lehet sumákolás, vagy inkább tudatlanság volt a tanárok részéről.

2018. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát ezaz :D Ismerős, az érettségi szabályok annak idején is nagyon megosztották az emberek véleményét! (Nem érettségiztem sem rajzból, sem énekből egyébként.)
2018. nov. 26. 20:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Gondolom, ha bevonnák, akkor újra kéne mindenből érettségiznem. Gondolom ha bevonják az érettségi bizonyítványt, akkor az egyetemi diplomám is bevonhatják, és érvényteleníthetik az egyetemi éveimet is, tehát azt is újra kéne járni. És a fizetésem valahány százalékát vissza kéne fizetnem, hiszen a munkám is érvénytelen volt. Tudom, hogy szinte semmi esély nincs arra, hogy bevonják, de ha mégis, akkor bármi, amit utána tettem, hivatalosan érvénytelen.
2019. jan. 14. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!