Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Parkolási igazolvány, majd...

Parkolási igazolvány, majd rendőrség, aztán bíróság. Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Mozgássérült vagyok, kapom a magasabb összegű családi pótlékot is, van parkolási igazolványom is. Vidéken élek, de néha feljárok Budapestre barátnőmhöz. 11-én estem egy nagyot, még a balesetire is bementem (van papír róla). A csuklóm nem hajlott hátra, ezért nem tudtam volna hazautazni vonattal. Apukám 15-én feljött értem. Volt egy megbeszélt hely, ahol neki is és nekem is jó volt. Neki nem kellett bolyongani a belvárosban, nekem meg pár lépésre van a 4-6-os megállója mellesleg barátnőm szüleivel sincs jóban, nem akart velük találkozni. Mondtam, hogy a Nyugati fele okés, ha megvár, csak felszállok meg le a villamosról, mama meg segít hozni a cuccot (pont az ő anyukája pesten lakik). Még el sem indultam, mire hívtak, hogy apát bevitték a rendőrségre, mert kirakta a kártyát nélkülem. De hát Istenem, 350km-t vezetett, majd ugyanennyit kellett vissza is. Csak rám várt ott, hogy hazavigyen, ezért rakta ki a kártyát. Nem elég, hogy mozgássérült vagyok, de baleset is ért, nem egyszerű nekem sem bolyongani, aluljározni stb. Még jóhogy odamentem a rendőrségre, mert hamarabb letudták, hogy induljunk haza. Most a héten lesz belőle tárgyalás. Értem én, hogy egy okiratról beszélünk, így bűncselekmény, de rám várt. Ha miattam várakozik, akkor nem jogosan használta? Mire kell számítani? Tudom, hogy legtöbbször "csak" bírság, de hát százezrek...

2018. nov. 26. 02:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit itt leírtál, ugyanazt add elő a bíróságon is.

A vádnak kell bizonyítania, hogy nem rád várt az édesapád. Ha erre nem képes, akkor bűncselekmény hiányában megszüntetik az eljárást.

2018. nov. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a kórházi zárójelentést, nem lesz gond.
2018. nov. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Csak akkor lehet használni az igazolványt, ha te is ott vagy. Valószínűleg pénzbírsággal megússzátok.
2018. nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első jól írja.

Teljesen jogos volt, hogy kitette a kártyát, azt a kártya tulajdonosát szállító személy is használhatja, a tulajdonosra való várakozás közben is.

Feltehetőleg utóbb a rendőrök is belátták, hogy nem volt igazuk, de ez náluk úgy van, hogy ha egy ügyet hivatalosan elindítottak, akkor nem mondhatják, hogy bocsi, meggondoltam magam, hanem azt az ügyet hivatalosan végig kell vinni.

De teljesen biztos a felmentés, ha minden így volt, ahogy leírtad.

2018. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Közmunka lett belőle, pedig nagyon rosszul kezdődött...


Az ügyész börtönt kért, az ügyvéd is meglepődött. Szerencsére a bíró elég normális volt. :)

2018. dec. 4. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy megírtad a fejleményeket, a kérdezők többsége egyáltalán nem reagál a válaszokra, valószínűleg el sem olvassa, vagy csak akkora tuskó.


Ha nem lett teljes felmentés, akkor az a dolog volt a lényeg feltehetőleg, amire nem figyeltünk eléggé elsőre: hogy még el sem indultál otthonról, amikor már bevitték apudat a rendőrök. Vagyis, az érkezésed előtt indokolatlanul sok idővel kirakta a kártyát, esetleg még el is ment valahová, mondjuk, bement valami boltba vásárolni, vagy beült egy kávéra.

A várakozás ideje tudtommal nincs számszerűen meghatározva, a bíró belátására van bízva, hogy indokoltnak tartja-e a várakozást. Mert ha pl. orvosi kezelésre vitt volna, és 2 óra időtartamra kiteszi a kártyát, ő meg ez alatt elmegy a saját ügyeit intézni, akkor erre semmilyen formában nem lehetett volna büntetést kiszabni.

(Nekem a fateromnak van kártyája, és én szoktam ide-oda vinni időnként.)

2018. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!