Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg bűncselekmény?

Tényleg bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Tényleg bűncselekmény ha aktivált sim kártyát eladok?


Van pár darab aktivált sim kártyám, és ezt akartam eladni. Kommentbe egy magát kiadó törvényszékes p***csa közölte velem hogy feljelent. Mert állítólag csalás...... Tényleg ha eladóm a nevemre aktivált kártyát, bűncselekményt valósítok meg? Én úgy tudtad hogy a saját aktivált kártyáimat bárkinek tovább adhatom (pénzért) töröltem mindent, még a facémat is. Megtalálhatnak? Vagy csak be akart íjeszteni?


Megtalálhatnak?



2018. nov. 27. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A törvényt nem tudom, hogy legális-e eladni aktivált sim-kártyát de mindenképp hülyeség.

Gondolom a szolgáltatónál hivatalosan átlehet ruházni, de ha csak simán odaadod valakinek aki fizet érte, az veszélyes is lehet. Ha utána valaki bűncselekményt hajt végre akkor mit csinálsz? Teszem azt bemérik a kártyáddal használt telefont egy bankrablás alkalmával és látják, hogy a te neveden van a kártya.

2018. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg törvénytele. Pontosan azért kellett tavaly minden előfizetőnek adategyeztetést végeznie a kártyáknál (uniós előírás volt, nem magyar találmány!), hogy kiszűrjék azokat, akiknek valakik itt megvették a feltöltős kártyákat, de utána szétosztották és mások használják. A terrorizmus elleni küzdelemmel, a bűnözők lefülelésével van kapcsolatban, a törvényt nem tudom megnevezni.

Az nem baj ha te megveszel egy sim kártyát és a te neveden fut pl. egy családtagod telefonja, erre van lehetőség törvényesen is. Nekünk is így van a párommal mindkettőnk nevén több telefon, szüleinknek, gyerekeinknek. Ezeket mi is fizetjük havonta és ha valami probléma van velük, a feltöltős SIM kártyával akár, akkor mi felelünk érte.

Ha viszont eladod másnak de közben a te neveden fut, akkor nem tudhatod, hogy az illető mire használja utána vagy kinek adja tovább. Tényleg szeretnéd megkockáztatni, hogy egy nap téged vesznek elő csak mert a nevedre vásárolt és azon futó SIM kártyás telefont beazonosították egy bűncselekmény, esetleg terrortámadás helyszínén, mint az elkövető telefonját?

2018. nov. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Még egy megjegyzés: ha azt hiszed, hogy facebookot le tudod törölni arról a készülékről amire egyszer beengedted, akkor nagyon tévedsz.
2018. nov. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos.... Értem hogy a nevemen van stb. Na de engem nem érdekel ki, mit követ el. A kérdés az, hogy én eladhatom e pénzért? Utolsó, már Vpn titkosított az ip címem. Igy talán nem találnak meg :/
2018. nov. 27. 23:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne reménykedj, megtalálnak.

Ha a neveden van a telefon és azt azonosítják be valami büncselekmény kapcsán akkor téged vesznek elő érte.

Akkor magyarázkodhatsz, hogy te nem is voltál ott, nem is tudod ki az aki használta stb. stb. Biztos vagy benne, hogy sikerülni fog?

2018. nov. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Facebook letörölhető a telefonról, ha mástnem egy factory resettel biztosan, az legyalul mindent ami nem gyári alkalmazás.
2018. nov. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De te hol állítottál olyat, hogy a hivatalos átruházási procedúrát ki szeretnéd hagyni, miközben nem is érdeked??
2018. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már bocs, de hogy jön ide a fidesz?:D
2018. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
LOL
2018. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!