Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez is becsületsértés lenne?

Ez is becsületsértés lenne?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki nem egy embert húzott már le pénzzel és az én tartozásomat is csak azért fizette vissza, mert perrel fenyegettem. A facebook-on viszont előszeretettel reklámozza magát, hogy mennyire király arc. Ha írnék egy kommentet az egyik képe alá, hogy "Kár, hogy azt nem reklámozod, hogy kit mennyi pénzzel húztál le" akkor az becsületsértés lenne?


Sajnálom, tudom, hogy szörnyű dolog ilyet kérdezni/tenni, de piszkálja a csőrömet ez az álszent féreg.



2018. nov. 29. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen az. Az megint más kérdés hogy igaz vagy nem, de nagy nyilvánosság előtt negatív jelzővel illeted.

Gyakorlatilag minden negatív hozzászólás az, de nem igen szoktakn pereskedni emiatt.

2018. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első hülyeséget ír.

Ha igaz amit mondasz, akkor írhatod. Csak bizonyítani is tudd, az a fontos.


Csak az a rágalmazás, ami nem igaz. Természetesen kiterjesztve ezt azokra a dolgokra is, amelyek igazak ugyan, de bizonyíthatatlanok.

2018. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom bizonyítani, ha kell. Köszönöm.
2018. nov. 29. 00:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyik válasz sem teljesen igaz.

Az állítás valóságtartalmának csak akkor van jelentősége, ha a közlés közérdekből vagy valaki jogos érdekéből történt.

(Btk. 229. § (2) bek.)

Tehát ha az ismerősödnek ment a hasa és össze.osta a 7-es buszt, akkor hiába tudod bizonyítani filmfelvétellel a dolgot, az állításod nem szolgálja senkinek a jogos érdekét, tehát el fognak ítélni becsületsértésért, ha nyilvánosan hangoztattad az igazságot.


Persze, a kérdésben szereplő dolog, hogy az illető nem szokta megadni a tartozásait, ennek közlése, ill. az erre való utalás minősíthető közérdeknek, tehát nem büntetendő.

De azt tudni kell bizonyítani, hogy tényleg tartozik pénzekkel embereknek.

2018. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt, hogy most tartozik-e vagy sem valakinek azt nem tudom. Én jártam vele úgy, hogy tartozott éveken át, de nem akarta megadni, csak azután adta meg, hogy apám és én perrel fenyegettük meg. Tehát gyakorlatilag már nekem sem tartozik.
2018. nov. 29. 10:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Amit ő követett el az csalás. A feljentést illeti az már zsarolás. Igen becsületsértés lenne.
2018. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért a Btk-ra hivatkoztok? Ptk 2:43. személyiségi jogok, jó hírnévhez való jog megsértése. Simán indíthat pert kártérítésért polgári úton. Sérelemdíjért elég csak jogsértés megtörténtét bizonyítani, egyéb hátrányt nem. De ez mind polgári úton érvényesíthető. A büntetőjog jelen esteben viszont labdába sem rúg.
2018. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na igen, de egy polgári per meglehetős pénzbe kerülne a másik félnek, és nagy anyagi haszonra nem is lenne kilátás, aztán a bíróság nem is feltétlenül ítélné meg neki a per "bekerülési költségét", szóval, még az se biztos, hogy pernyerés esetén kijönne nullára.

A feljelentés viszont ingyen van, erre hajlamosabbak a sértett emberek.

2018. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"De ez mind polgári úton érvényesíthető. A büntetőjog jelen esteben viszont labdába sem rúg."


Ne mondj már hülyeséget.

A büntetőjog nem véletlenül szankcionálja a becsületsértést.

Azon túl, ha polgárira megy kártérítésért, akkor ott neki kell bizonyítania, míg a büntetőügy végzésének birtokában ezt nem kell megtennie.

2018. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"bíróság nem is feltétlenül ítélné meg neki a per "bekerülési költségét", "


A bíróság sérelemdíjat itél meg. Amit az alperesnek kell fizetnie, a felperes perköltségeivel együtt.

2018. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!