Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthető egy ilyen tanár?

Feljelenthető egy ilyen tanár?

Figyelt kérdés

Bezárt engem az osztály terembe, nem engedett be senkit. Elkezdett úgy kiabálni velem, hogy a szeme majd kiesett. Én remegtem és sírtam.

Közben kiabalt ram, hogy fejezzem be a sírast.

Veszekedett amiért rontok és nem úgy teljesítek szerinte, ahogy kéne. ( jeles tanuló vagyok )

Szidta a szüleimet, hogy nekem milyen szar, szerencsétlen szüleim vannak. ( én nagyon szeretem őket, mindent megtesznek értem )

Kiabált rám a természetem miatt.

Kiabált rám a párkapcsolatom miatt. ( mert szerinte túlságosan ragaszkodtam egy fiúhoz, aki tökéletes a szemében)


Igazából féltem, hogy meg fog ütni. Torkaszakadtából kiabált. Megtiltotta, hogy mondjam bárkinek is.

Terrorban tart. Már csak fél évem maradt az iskolában. Már fölösleges lenne elmennem. Csak a barátom miatt vagyok még itt, mert vele jó. 4 éve vagyunk együtt. De szívem szerint most elmennék. Eddig még sosem fajult el a helyzet.



2018. nov. 30. 10:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ő az osztályfőnököm és kémia tanárom egyébként.
2018. nov. 30. 10:32
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

"De szívem szerint most elmennék."

Jobbat mondok, a tanár menjen. Most azonnal menj be a rendőrségre és tálalj ki mindent.

2018. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Persze, persze. Csak úgy elkezd kiabálni, mert meleg volt este a sör. Mennyyymáaaa.
2018. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Fel!
2018. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
A tanár férfi? Féltékeny?
2018. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Eléggé ellentmondásos a sztori, már ne is haragudj.


,,Bezárt engem az osztály terembe, nem engedett be senkit. Elkezdett úgy kiabálni velem, hogy a szeme majd kiesett."


Már a bezáráskor jött volna a balhé, de te az állítod még kiabált is veled, de nagyon. Akkor azt meg kintre meghallják és már rég balhé lett volna belőle az egész iskolában. Tuti lett volna valahol másik tanár a környéken, aki meghalja, meg addigra valaki úgyis elment volna szólni egy másik tanárnak, hogy az ofőd nem engedi be őket.


Nekem is külön fogalom volt az ofőm, ő neki is voltak húzásai, de sokkal kevesebbért repült majdnem (érettségink után kellett lelépnie csak közös megegyezéssel). Esélytelen, hogy ilyen után ott tudott volna maradni a sulidban az ofőd.

2018. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Feljelentés?? Csak is akkor van értelme, ha van rá konkrét bizonyitékod. Az, hogy kettőtök között mi hangzott el, nagyon kevés. Azt be kell tudni bizonyitani.
2018. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor hagyd ott azt a fiút! Csak visszahúz. Koncentrálj inkább a tanulmányaidra, hogy a tanáraid és a szüleid is büszkék legyenek rád, és ne kelljen egy bezárt ajtó mögött üvöltözni veled! ;)
2018. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
"Csak a barátom miatt vagyok még itt, mert vele jó. 4 éve vagyunk együtt." Hány éves vagy?
2018. nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

19 éves lány vagyok, végzős.

Senki nem hallotta, mert kampány volt a sulinkban és az iskolánkban szünet idején buli ment a kampányozó osztálytermekben, ami nagyon hangos volt.

De sajnos nincsen semmi bizonyítékom, akárkinek mondanám fel se tudná fogni szerintem, hogy ilyen létezik.

Úgy történt az egész, hogy kémia óránk volt, mindenkiét megnézte, extra gyorsan és idegesen végig lapozta. Amikor az enyémhez ért nagyon lecseszett, hogy mi ez a munka. Pedig nagyon szépen megírtam egy fél füzetet !!!! tele írtam és rá ment az egész hétvégém.

És akkor azt mondta maradjak bent szünetben az osztályteremben. Mikor kicsengettek mindenkit kiküldött rögtön. Nem maradt arra időm és nem is mertem volna elővenni a telefonomat a hangfelvétel miatt.

Utána kezdett el üvöltözni velem, de akkor már szólt a zene.. Volt aki megpróbált bejönni, de azt leordította, hogy nem jöhet be. Néhányan ki is voltak kicsit, mert nyilván nem mindenki szereti a bulit és ők inkább az osztályteremben ülnének, meg ugye van akinek a táskája maradt bent azért akart bejönni.

Nem férfi, ő egy szingli, gyerek nélküli 50-es nő.

Sokszor azt éreztem féltékeny is. Mert olyanokat mondott, hogy azért mert hosszú a hajam, azt hiszem mindent megtehetek. De én egyébként miatta elég önbizalom hiányosnak érzem magam, csöppet sem érzem magam szép vagy jó csajnak. Úgyhogy nem tudom mire fel mondta.

Meg azt mondta, hogy más tantárgyból, matek a 2-est sem érdemelném meg. Pedig nem is tanít belőle!!! A próba érettségiim ötösek lettek mind. Meg az otthoni feladatsorok is. Nagyon szeretem a matekot, úgyhogy ez számomra nagyon rossz érzés volt.

Meg azt is állította, hogy én biztosan nyalizok. A matek meg magyar férfi tanároknak.

Hát nem tudom szerintem ezek összebeszéltek, mert pl. a magyar tanárom sem csíp. Mert azt mondta, mikor megkérdezte minek szeretnék tanulni és orvosit mondtam azt mondta, hogy te biztos hogy ne.

A matek tanáromat viszont nagyon szeretem. Mert miatta megy a matek, mert nagyon jól letudja adni. De nem nyalok neki. Nem is szoktam vele beszélni.

Szóval elég sok mindent felhozott.

Ha rágondolok még mindig remegek és görcsbe rándul a gyomrom.

A beszélgetés végén beszaladtam a lány mosdóba sírni. Bejött utánam és bedobott a wc-be vagy 10 zsebkendőt és azt mondta nem akarja látni, hogy sírok és fejezzem be azonnal. És megtiltotta, hogy mondjam bárkinek is.

A többiek kérdezték mi történt. De nem mondtam semmit.

Nagy a tekintélye ennek a nőnek, az ország egyik legjobb kémia tanárja és igen ez egy mondhatni elitgimnázium... ha újra választhatnék a falum középiskolájába mennék. Ott megbecsülik az embert és nem szidják akkor is ha tanul.

De ezt vissza nem csinálhatom.

Viszont ez a nő sokszor olyan kettős. Mert egyik félévben szeret és dicsér. A másik félévben meg kiabál rám.

pl. többször is volt, hogy az osztály előtt dicsért engem, hogy nekem van a legvékonyabb derekam, meg ilyen hülyeségeket mondott. Ami engem nagyon zavart, mert erre semmi szükség...

Meg volt hogy más tanárnak is dicsért engem.

Aztán egyszer csak megváltozott minden, ha egyszer csak rosszabbul sikerült a dolgozat vagy a labor.

A laborokon is szorongok, nem merek kérdezni semmit, mert akkor leüvölt. Lesi, hogy mit csinálok és többször is elmondja, hogy én pályát tévesztettem.


Még annyit, mert valaki írta, hogy a mai fiatalság csak a telefont nyomkodja. Ne általánosíts kérlek, mert én nem. Nekem mobil netem sincs a telefonomon. Az iskolába csak azért viszem, hogy ha bajom van anyának üzenhessek. Szóval egész nap elő sem veszem. Otthon is csak az iskolai anyagokhoz használom ha kell. Mert egy napom úgy néz ki,hogy megyek a 6:33-as busszal, haza érek fél 5-kor és tanulok 11-ig!! Minden áldott nap. Kivétel péntek du., mert akkor a barátommal vagyok. Hétvégén pedig tanulás reggeltől estig. EZ van:/


A telefonos részt, annyiban megértem, hogy igen a többiek tényleg nyomkodják, de szerintem ez a szülő hibája is. Nem kell mobilnet és akkor nincs telónyomkodás.Meg már néhány általam ismert általános iskolába bevezették, hogy tabot adnak a kis gyerekeknek. Nekem erről az a véleményem, hogy nem jó!! A füzet tökéletesen megfelelt minden szempontból. Ha már van a gyereknek saját tanuló tabja, akkor már ez így teljesen visszafordíthatatlan.

2018. nov. 30. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!