Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaügyikozpont által felaján...

Munkaügyikozpont által felajánlott munkát el kell fogadnom?

Figyelt kérdés

Regisztrált álláskereső vagyok egy pár hónapja.

Jár a foglalkoztatás helyettesítő támogatás.

Tüszősmandula gyulladásom van. Két hete. Az első anibiotukum kúra nem hatott. Így ma mentem megint.

Kérdezte a doki, hogy kell e igazolás. Mondtam nem, álláskereső vagyok...

Erre amint kiléptem az ajtón hívtak telefonon a munkaügyiközponttól.

Lenne munka... Igazából amit halottam az utca zajtól nem is hangzott rosszul, de mondtam, hogy ezt most nem tudom elvalani, mert fertőző betegségem van. Épp most jövök az orvostól.

Erre mondta a nő, hogy LEHET erről papír kell majd.

Kérdezősködtem, hogy ezért elvehetik e a támogatást stb.

Nem tudott érdemben választ adni erre.

Lehet elveszik lehet nem...

Milyen papírt kérjek ezeknek? Gondolom a sima igazolás nem jó.

Na és az orvos fog nekem adni utólag erről?

Ha ez az antibiotikum se fog hatni, öt nap múlva mehetek megint...


Jogosan utasítottam el?

Szó nélkül törölhetnek az álláskeresők közül?

Elveszik a foglalkoztatás helyettesítő támogatást?


Igazából már januártól dolgoznék. Egy ismerősöm nagy barátja egy cég kis főnökének és betenének oda, de nem kellene, hogy ezek toroljenek közben...



#támogatás #munkaügyikozpont #munka. állásajánlat
2018. nov. 30. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A felajánlott munkát NEM UTASÍTHATOD VISSZA!

Legfeljebb táppénzzel kezdesz, ha így is kellesz!

Ha visszautasítottad, 1 év 3 hónapig buktad a pénzt!

A munkaügyest addig érdekli a kérdés, hogy elfogadod -e, vagy sem?

2018. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Táppénzel kezdeni?

Na akkor nem kérek igazolást. Ha küldik a papírt, hogy emiatt töröltek többet a közelébe se megyek ilyen helyeknek! :)

Csak azt bánom, hogy túl sok időt fektettem beléjük!

2018. nov. 30. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:

Üdv a munkaügyi központ világában! Szart sem ér, és ott b'sznak át ahol tudnak. Nem túlzok, velem sokkal szemetebb módon próbálkoztak.


Menjek tanfolyamra, és még fizetnek is érte! Iskola 8-2 ig, gyakorlati hét úgyszintén, idegen nyelvet nem kell tanulni. Erről tájékoztattak előzetesen szóban, majd tolták elém a szerződést hogy írjam alá! Én azt mondtam hogy evvel azért várjunk egy kicsit, majd ha már minden le van fektetve írásban is. Első tanítási nap közölte az előadó, hogy az iskolai tanidő vagy délelőtt, vagy délután, vagy este lesz, akár tetszik akár nem! Akinek nem tetszik, több mint százezres bünti lesz, ezt írták alá! Én voltam az egyetlen, aki még nem írta alá! Természetesen alapfokú Német nyelv vizsgát is kell majd tenni, őket nem érdekli hogy a munkaügyi központ mit mondott! A szerződéseket aláírták! Röhögve hagytam ott őket, de előtte még elém tolták az aláíratlan szerződésem, hogy azt köteles vagyok aláírni! Megkérdeztem tőle hogy: "és anyád hogy van? Most te vagy hülye, vagy engem akarsz annak nézni?"

2018. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem fogadod el a felajánlott állást, akkor megvonhatják a támogatást. De itt nem arról van szó, hogy nem akarod elfogadni, hanem nem tudod, mert gyakorlatilag fekvő beteg vagy. Ilyenkor az van, hogy beszélsz a Munkaügyi Központtal, hogy szeretnéd elvállalni a munkát, de jelezzék a munkáltató felé, hogy jelenleg beteg vagy, amint meggyógyulsz, jelentkezel, ha szükséges, akkor pedig tudsz kérni igazolást a leendő munkahelyed felé.

Amúgy meg nyilván a munkanélküliben sem úgy gondolták, hogy holnap reggel 8-kor már dolgozni kéne. Csak, hogy van egy állás kilátásban, nyilván oda is majd megbeszéltek a munkaadóval egy időpontot, amikor is elmész és megbeszélitek a dolgokat.

2018. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Adott a doki 2018.11.21-től 12.09-ig igazolast. Ekkor kell visszamennem kontrollra! Ha nem fog használni ez az antibiotikum vagy esetleg még egy kúra kell akkor +5 nap megint minimum.

Remelem elfogadják.

2018. dec. 1. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!