Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennétek ha a munkahelyete...

Mit tennétek ha a munkahelyetek épp év végén kerülne anyagi gondba és nem adna fizetést idén többet?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet amire megoldás kéne. Év vége felé vagyunk és nem lesz idén már fizetés. A munkáltatónak anyagii gondjai vannak nem tud bért adni. Az októberi bér megjött nov 10-én, a novemberi amely dec 10-én lenne esedékes, nem fog megjönni idén. Majd tán januárban. Tehát ez azt jelenti hogy egy fillér nélkül megyünk neki a karácsonynak.

Kérdés reálisan mit lehet tenni.


Azzal ha felmondok nem vagyok előrébb mert pénzt akkor se kapok

- ráadásul így év végén máshova se vesznek fel, főleg nem pár nap alatt...

- de ha fel is vennének pénzt az új helyen szintén csak januárban kapnék ha dec-ben be is lépnék (ami ugye esélytelen mert előbb fel kéne vegyenek)


Jogi útra terelni az ügyet lehet csak semmi értelme mert mikorra lesz abból valami mire a bíróság/hatóságok rámozdulnak az ügyre? Hát idén már nem.

Szintén semmi értem a munkaügyis feljelentgetésnek. 21 nap mire terítékre veszik az ügyet (megkérdeztem..) + utána még a vizsgálat... 21 nap az 3 hét, addigra vége az évnek.


Szóval felszólíthatom a céget a fizetésre de ha ő nem fizet akkor mi van-max bíróság lehet az meg mikorra döntene? Hát 2018ban már nem az tuti.


De akkor mégis mit lehet tenni? Semmit?


2018. dec. 1. 08:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
29%

Ha tudom, hogy a cég anyagi gondjai csak átmenetiek, és nagyon biztos vagyok benne, hogy utólag megkapom az elmaradt bért, akkor nem tennék semmi extrémet, bejárnék továbbra is dolgozni, max karácsonykor lehet imádkoznék kicsit, hogy biztosan megkapjam jövőre azt az lemaradt bért.


Ha viszont úgy látom a cégvezetést vagy a gazdasági helyzetet, hogy a cég nem fog kilábalni az anyagi gondokból, akkor keresnék új munkahelyet, és ha találtam, akkor dobbantanék. Ettől még az addig elmaradt bért ki kellene fizetniük majd.... Mindenesetre magamnak lehet megnyugtatóbb lenne, ha jobb anyagi helyzetben lévő cégnél folytatnám...

2018. dec. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

"ek, és nagyon biztos vagyok benne, hogy utólag megkapom az elmaradt bért, "


Az a baj hogy a bizalom régesrég elveszett.. régesrég. a cégvezetés mindegy mit mond ki hisz neki? Senki. Azt se hiszem el a szemét főnökömnek amit kérdez.


Tavaly nyáron kimaradt 2 havi fizetés!!!! amit nagyon sok ígérete ellenére azóta se kaptunk meg. És 2017 nyaráról van szó.


Na te hiszel egy ilyen szar hazug alaknak?

A döglött kuytámat se bíznám rá.

2018. dec. 1. 09:14
 3/28 A kérdező kommentje:

"akkor keresnék új munkahelyet, és ha találtam, akkor dobbantanék."


De azt ugye tudod hogy így év végén kb zéró az esély hogy felvegyenek valahova, de ha fel is vesznek engem a mai nappal valahova (és ehhez csoda kéne!!) akkor is mikor kapok bért az új herlyen? Majd jan 10-én....

azzal se vagyok előrébb!! karácsonyra fillér se!!

2018. dec. 1. 09:18
 4/28 anonim ***** válasza:
61%
Haver, ha nyáron kimaradt két fizu már akkor dobbantani kellett volna. Én először is addig nem mennék be, amíg ki nem fizetnek. Másodszor az így keletkezett szabadidőmben feljelentést tennék, melót keresnék, esetleg alkalmi munkát vállalnék.
2018. dec. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Elkezdtem dolgozni, első körben, tartalék képzés.

Az lényegtelen, hogy egy cégnél tényleg gondok vannak, vagy valamiért nem akar fizetni, Bármi is elindul ellene az évek, mikor lesz érvényes döntés, határozat, végzés, stb.

Ettől még mindig nem kapok pénzt. Lehet soha.

Az én példám, amin végig mentem. 180 ezer követelésből, 8 év után kaptam 9500 forintot, ennyi jutott nekem hivatalosan.

A másik, mint irták, úgy látod ez nem egy egyszeri eset a cégnél, sürgősen keresgélni és lépni egy biztosabb alapokon nyugvó céghez.

2018. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 szántóvető ***** válasza:
kerress másik munkahelyet.az államnak is van valamiféle garanciaalapja(nem tudom a pontos kifejezést,nincs kedvem kikeresni.)a lényeg hogy akkor is megkapod a munkabéred valahány %-át ha a munkáltató csúdbemegy.egyébként mondj fel azonnal mert ennél csak rosszabb lesz a helyzet.egyébként nemértem hogy miért nincs tartalékod.legalább 6 hónapra elegendő tartaléknak lennie kéne a számládon,legalábbis ekkor lehet nyugodt az ember szerintem.kiesik egy hónap és jön a csőd??én nem tudnék így élni,ekkora létbizonytalanságban.
2018. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

"?én nem tudnék így élni,ekkora létbizonytalanságban."


Na szerinted miért nincs tartalékom?


a) mert az összes pénzem elszórom k***ákra meg drogra?

b) mert tkp minbéres vagyok és az összes pénzem elmegy a lakhatásra kajára?


Na szerinted a vagy b)?

Na szerinted miért nincs taratlékom?

2018. dec. 1. 09:24
 8/28 A kérdező kommentje:

"Én először is addig nem mennék be, amíg ki nem fizetnek. "


És szerinted ez a főnököt meghatja majd? Ettől fizetni fog?

Vagy szarik rá magasból?

2018. dec. 1. 09:24
 9/28 A kérdező kommentje:

"l mert ennél csak rosszabb lesz a helyzet."


Nem kapok bért. Ennél hova lejjebb még?

2018. dec. 1. 09:27
 10/28 anonim válasza:
55%
Nem kaptok bért és ugyanúgy bejártok dolgozni mintha semmi nem történt volna?
2018. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!