Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házasság után milyen opciók...

Házasság után milyen opciók vannak a névváltoztatásban?

Figyelt kérdés

Lassacskán esküvő előtt állunk a párommal és szóba került a házasság utáni névváltoztatás gondolata.

Én sosem voltam jóban az édesapámmal és az ő családjával, így a saját családnevem mindenképp el szeretném hagyni. De ugyanakkor a -né tagot szeretném jelezni a nevemben, hogy azért érezzék már a nevemből, hogy házas vagyok. A legtisztább az lenne ha pl Szabóné Anna lehetnék, de úgy tudom, ez nem lehetséges, nem opció. Valóban nem az?


Én ezen variációkról tudok:

- Szabó Tamásné Kiss Anna

- Szabó Tamásné

- Szabó-Kiss (Kiss-Szabó) Anna

- Szabóné Kiss Anna

- Szabó Anna



2018. dec. 3. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem opció, és a saját neved megtartásán kívül az összes verziót felsoroltad.

De amúgy simán bemutatkozhatsz mindenhol Szabóné Anna néven.

2018. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte lehetetlen, hogy a saját családneved elhagyd, és a -né utótag is meglegyen:(

Csak a 2. variáció teljesíti mindezt, de azt nem ajánlom, abban te sehol nem vagy benne:(

Az a kérdés, melyiket akarod jobban: elhagyni a vezetékneved vagy felvenni a -né utótagot. Mivel azt írod, a sajátodat mindenképp el akarod hagyni, én a helyedben az utolsót választanám. Igaz, ebből nem látni, hogy házas vagy, de ha együtt mutatkoztok be / egy listán vagytok, akkor azért nem nagy kunszt levenni, hogy házasok vagytok.

2018. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy apád nem bírod, nem hiszem, hogy el kéne hagyni a neved, mert hogy ugye az a te neved (is).
2018. dec. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem hiába szeretném elhagyni a Kisst. Az egész gyerekkorom egy terror volt, rengeteget voltam verve, testileg-lelkileg sanyargattak apám és a szülei egészen 17-18 éves koromig. A vezetéknevem engem semmi másra sem emlékeztet, mint arra, hogy olyan személyekhez "tartozom" ezáltal, akik sosem fogadtak el, sosem szerettek, és ahogy lehet próbálták megkeseríteni az életemet. Mikor már házas leszek, pont nem erre szeretnék gondolni a nevem hallatán. Remélem így érthető. :-)

2018. dec. 3. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor egy lehetőséged van: Megváltoztatod a vezetékneved. Tudtommal bárki megteheti, és nem is kell megindokolni, miért. Választasz egy tetszőlegeset, pl Tihanyi. Aztán te leszel Szabóné Tihanyi Anna. Kész.
2018. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez jó megoldás.

A névváltoztatás költsége önmagában csak 10 E Ft:

[link]

Költség még, hogy minden papírodat, minden szerződésedet újra kell csinálni, ami sok pénz. De ha úgyis névváltoztatás lesz a házasság miatt, és előtte lejátszod a születési név megváltoztatását, akkor nem sok külön költség lesz. Gondolom, a legtöbb papírnál nem probléma, ha nem egyből a névváltoztatás után cseréled őket, hanem csak ha a második névváltoztatás is lezajlott.

2018. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád vagy nagymamád vezetékneve is jó lenne, azokkal lehetnél -né is, meg Anna is apád vezetékneve nélkül.
2018. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A házassági neveddel nem szűnik meg a születési neved, ott lesz minden iratodon továbbra is. Születési nevet is lehet változtatni, csak az már egy másik eljárás.
2018. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!