Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvertek 27 ezer forintal,...

Átvertek 27 ezer forintal, van értelme feljelentést tennem?

Figyelt kérdés
Jófogáson szerettem volna vásárolni banki előre utalással egy terméket 27.000 Ft értékben, de az eladó nem küldte a terméket. Elismerem, a saját naívságom miatt történt az eset. Felhívtam a bankom, hogy nem lehetne visszafordítani az utalást, de az sikertelen lett. Viszont a számlaszámhoz tartozó nevet, lakcímet kiadta a bank és levélben elküldte nekem. Érdemes a lefényképezett jófogás beszélgetéssel és ezekkel az adatokkal elmennem a rendőrségre? Van rá esély, hogy visszakapjam a pénzem? Milyen hercehurcával járna ez nekem?

2018. dec. 6. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Én mindenképpen elmennék a rendőrségre, mert lehet, hogy nem te vagy az egyetlen károsult és akkor már számít, hogy hány embert és milyen összeggel károsított meg.

Ha mindenki úgy gondolkozik, hogy ááááá, úgysincs értelme, akkor az ilyenek büntetlenül garázdálkodhatnak!

2018. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a biztos ha írsz a tagnak hogy utalja holnap 16 óráig vagy hétfőn felnyomod . A legbiztosabb ha vaterán veszel 95% körüli elégedettségű hirdetőtől . Tedd próbára a jófogás stb hirdetőt , ha csak előreutalást enged semmi személyeset és két ismerősöd titokban ráír más időpontban hogy megvennék házig mennének erre meséket válaszol miért nem ér rá találkozni stb akkor csaló .
2018. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes. Legközelebb meg nem utalj előre. Most már a legtöbb hirdetési oldalon leírja az üzemeltető hogy ne utalj előre. Az ilyen csalók miatt.
2018. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Mindenképpen menj be a rendőrségre. Előtte felhívhatod az illetőt, hogy mire készülsz. Ekkor általában bekakkantanak és visszakapod vagy a pénzt vagy megkapod az árut. Ne hagyd magad hitegetni, hogy majd jövőhét szombatig. Holnap legyen a határidő.
2018. dec. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tehetsz, de ne várj semmi jót a rendőrségtől, mert ők is tehetetlenek többnyire és ez igazán "piszlicsárénak" minősíthető összeg. A mi szerszámtárolónkat 3 éve törték fel és vittel el szinte minden kerti gépet. A rendőrség több ügyet egyesített és azóta is síri csend. Amikor sorra szerelték le egyik télen a réz kerticsapokat és megkérdeztem a rendőrségi portástól, hogy érdemes-e bejelentenem, azt mondta, hogy bejelenthetem, de ha őt, mint magánember kérdezem, akkor azt mondaná, hogy nincs értelme. Jópár éve egy németországi kereskedőtől "vásároltam" ebay-n keresztül egy tárgyat, elutaltam a pénzt és nem kaptam semmit. Az eladó arra hivatkozott, hogy nem regisztrált küldeményként adta fel, de majd kárpótol. Azóta is.....Fura módon, amikor pár hét múlva megpróbáltam a kódszám alapján rákeresni a tárgyra az ebay honlapján (ahol a visszakereshetőség egyébként hónapokig biztosított), érdekes módon nem találtam meg.
2018. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr előadó ügyeletes magán véleménye a kutyát sem érdekli simán panasszal lehet élni mert lusta tróger tetű az a dolga hogy felveszi az ügyet nyomoz továbbít .A felületes lógós hozzáállás szakértelem hiánya miatt tucat sorozatgyilkos kemény rabló úszta meg mert nem figyeltek a yardon az ügyészségen - elrakták az aktát más szektorba a tuti tanúkat lebeszélték a bizonyítékokat elhagyták tanúskodásról és nem tartották a kapcsolatot .
2018. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, tettél feljelentést? Ha igen, mi lett belőle? Visszakaptad a pénzed?
2021. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tettem, mert még a jófogásos beszélgetést sem találtam. Már nem emlékszem pontosan, de lehet hogy törölte magát az illető és ezzel eltűnt a beszélgetés is.
2021. márc. 10. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!