Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Muszáj a 14 napos elállás...

Muszáj a 14 napos elállás során visszaküldeni, személyesen visszavinni nem elég?

Figyelt kérdés

Rendeltem valamit, kiderült hogy nem jó, el szeretnék állni. Itt Debrecenben is van boltjuk, oda akartam visszavinni, de nem fogadták el, azt mondták a budapesti üzletükbe kell küldenem. Neten vettem házhozszállítással amúgy.


Törvény mit mond erre?


2018. dec. 8. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a cég honlapján kell lennie tájékoztatónak az elállásról, belefoglalva az áru visszajuttatásának módját is. Ha nem találsz ilyet, akkor írj az ügyfélszolgálatnak vagy hívd fel őket.
2018. dec. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se törvény, se más jogszabály nem mond semmit.

A vállalkozás maga dönthet, hogy melyik telephelyén foglalkozik a visszavétellel, milyen módon fogadja el az áru visszaszolgáltatását.

Ez a kormányrendelet ír le mindent az elállási joggal kapcsolatban, a 22. §-tól kezdődően, bogarászd át:

[link]

2018. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!