Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elutasíthatja a boltos a...

Elutasíthatja a boltos a kiszolgálást ha kevés összegért vásárolok?

Figyelt kérdés
Bár a kérdés kicsit félre érthető, mert nem a vásárlást utasítja el, hanem a bankkártyás fizetést. Jártam minden reggel egy boltba ahol mindig megvettem a vízet, esetleg rágót, csokit vmit, de általában 500 ft alatt költöttem és paypass-al fizettem. Majd egyszer szólt az eladó, hogy 500ft alatti vásárlásnál nem fizethetek kártyával. Úgy felidegesítettem magam ezen, hogy ilyet megtehet?

2018. dec. 10. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Van ahol kiírják, mert nekik jutalékot kell fizetni és így ráfizetéses a bolt, ami aztán bezár, és te majd nem tudsz vásárolni még kp-ért sem.


Kell sajna egy ezrest tartani ilyen esetekre.

2018. dec. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
97%

Nem szabályos. Nem írhatnak elő minimális összeget. Panaszt is tehetsz annál a banknál, aminél a bolt van.


"Nem gyakorolhat ilyen magatartást a kereskedő. A bankok egybehangzó válasza, hogy amennyiben ez a tudomásukra jut, akkor elsőként megpróbálják tisztázni az okokat az elfogadóhellyel. Az OTP Bank tapasztalatai alapján sok esetben hiányos információk, vélt költségek miatt korlátozzák a kereskedők az elfogadást. Amennyiben szükséges, úgy felszólítják az elfogadó helyet a szerződésszegő magatartás megszüntetésére, illetve végső esetben a bank élhet akár a szerződés felmondásának lehetőségével is."


[link]

2018. dec. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, elutasíthatja.
2018. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem utasíthatja el.

Volt rá példa, hogy 5ft-t is fizettek bankkártyával.

pár száz forintot szoktam reggelente fizetni Én is.

Mondjuk egyszer volt hogy 10ft-s csavart vettem de csak 5000-s volt nálam és kártyával akartam fizetni de azt mondák köszönjük, vigye. :)

2018. dec. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Létező dolog. Lehet, hogy a bank ezt kifogásolhatja, de igazából én, mint vásárló, teljesen egyetértek a bolttal. Még úgy is, hogy időnként bosszant, mert vissza kell mennem az irodába készpénzért:D

Logikusan: nem várhatjuk el a bolttól, hogy ő veszítsen azon, hogy árul valamit. Ha ez így van, nem éri meg neki árulni a terméket / adott áron árulni / kártyaolvasót üzemeltetni. Azaz nem tudnám megvenni nála a kávémat. Azt meg nem kívánhatja senki:D

2018. dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Gugu Gabor ***** válasza:
78%

hivatalossan nem, de a gyakorlatban én is megértem.


a kártyás vásárlásoknak ugyan ugy van dija ép csak nem te fizeted hanem az üzlet.

2018. dec. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

#5: "Nincsenek minimális tranzakciós díjak, és nincsenek olyan addicionális költségek, amelyek egy-egy kisebb összegű tranzakció esetében az elfogadó oldalán jelentkeznének. Összességében tehát semmi sem indokolná, hogy az alacsony összegű vásárlások esetén a kereskedők megtagadják a kártyás fizetés lehetőségét."


[link]

2018. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Németeknél REWE markt ki írja hogy 5 euro alatt kápé --- Ennyit erről hogy mennyire klasszabb minden élhetőbb minden kint mint itt nálunk a rühes romtelepen .
2018. dec. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mai világban már semmi sem meglepő, lehetséges.
2018. dec. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kocsmákban nem véletlenül nincs sehol kártyás fizetés, nem éri meg nekik egy kávéért vagy egy pohár borért. Egyébként valóban az volna a korrekt, hogy kiírják, hogy x összeg alatt csak kp, és abba senki nem köthet bele.
2018. dec. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!