Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbünetethet a FŐKÉTÜSZ...

Megbünetethet a FŐKÉTÜSZ (kéményseprők), amennyiben nem tudtak bejutni a kötelező kéményellenőrzésre a lakásomba és ajánlott levélbeni felszólításuk ellenére sem rendelek tőlük fizetős pótellenőrzést, miközben nincs is kéményem?

Figyelt kérdés

2018. dec. 11. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Tudnak rola, hogy nincs kéményed? (Soha nem is volt, van kéményed csak nem használod, van kéményed csak használhatatlan?)
2018. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Hol van az a "nincsen kémény", hogy létezne még rá kötelező ellenőrzés?

Mert saját házban biztosan nem.

ha egy többlakásos házban nem engedted elvégezni a ház számára kötelező ellenőrzést, akkor igen, megbüntethetnek, hogy elérjék hogy beengedd őket. Ilyen lakásokban nem csak a tied az amit ellenőrizni kell, hanem a többi lakóra is vonatkozik. lehet, hogy neked nincs kéményed, ellenben nálad van az az ellenőrző nyílás ahol meg tudják nézni azt a kéményt, ami több szomszédodnál viszont van. Régi, eredetileg nem ilyennek épült csak átalakított, kisebb lakásokra osztott házakban létezhet ilyen. A kéményt akkor is ellenőrizni kell ha nincs rákötve már semmi, csak ott van. Hiszen honnan látná a kéményseprő hogy időközben nem lett rákötve egy kandalló vagy kályha? lehet hogy értelmetlennek tűnik, de ilyenkor miattad veszélybe kerülhetnek más lakók ha akadályozod az ellenőrzést. Ettől persze simán lehet hogy csak formaság és senki nincs már rákapcsolódra a kéményre mert már mindenhol gázzal fűtenek pl.

Ha saját családi házad van ott eddig ellenőriztetni kellett azokat a kéményeket is amik "nincsenek", pl. hozzánk is mindig kijöttek, megnézték, hogy mindkét kémény használaton kívüli és ennyi. De most már nem kötelező a kéményseprőket sem kihívni, sem beengedni, Ha meghalsz a szén-monoxidtól mert eltömte egy döglött madár a kéményedet, akkor az a te dolgod. Meg azoké a családtagjaidé akiket szintén megöltél vele.

Azt ugye tudod, hogy a kéményellenőrzés manapság már ingyenes? Miért nem engedted be őket amikor jönni akartak? ha nincs kéményed akkor ezt megnézik, látják és ennyi.

2018. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincs kéményem, sosem volt és ezt megírtam a FŐKÉTÜSZ-nek e-mailben.

De ők kötik az ebet a karóhoz, hogy rendeljem meg a fizetős pótkiszállást.

Én pedig nem szeretném, mert felesleges pénzkidobás, nincs kéményem.

A kérdésre válaszola, nem tudtam otthon lenni a normál éves ellenőrzés időpontjában.

A kérdésem továbbra is az, büntethető vagyok?

2018. dec. 11. 19:24
 4/13 anonim ***** válasza:

A kérdésre, ami ezt eldönthetné, nem válaszoltál.

Akkor ismétlem másképp:

Milyen ingatlanról van szó? Családi ház, ikerház, társasházi lakás, iroda, üzemcsarnok, bolthelység vagy csillagvizsgáló, netán várkastély?

2018. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Társasház, vidék, van kéményem, nem használom mondjuk, 12 év alatt sose engedtem be őket, nem kaptam bírságot


(Sose szólnak mikor jönnek, csak a cetli vár mindig)

2018. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Társasház.
2018. dec. 11. 21:30
 7/13 anonim ***** válasza:

És meg is adtad a választ.

Ahogy már írtam, egy társasházban köteles vagy beengedni őket, mert a társasházat kötelezi a törvény az ellenőrzés elvégeztetésére, hiszen olyan emberek élete is veszélybe kerülhet akik nem tehetnek róla. Pl. a gardróbod háta mögött, a falban megy a kémény és csak tőled lehet ellenőrizni. Ha nem teszik meg és el van tömődve akkor ha más begyújt és használni kezdi, akkor az egész házat lemérgezhetik vele.

Nyilván nem egyszer kíséreltek meg bemenni hozzád, hanem többször. Most, hogy fizetéssel fenyegettek meg, végre tenni is kezdtél valamit. ezért csinálják. Ettől még simán lehet, hogy nálad valóban nincs kémény, csak a lehetősége, hogy ha akarnád akkor rákapcsolódhatnál a falban futó kéményre. Az nem mentesít, hogy nem is tudsz a kéményről.

2018. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"miközben nincs is kéményem"

Fura lakásban élsz.

Csak 3 kérdésem lenne:

- Mivel "fűtesz?

- Hogy kerül a melegviz a csapba?

- Van e füstjelző a lakásban?

2018. dec. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Érdekes 3 kérdés. Ez komolyan kérdezed?

Parapettel.

Boylerrel.

Van egy szénmonoxid mérőm.

2018. dec. 11. 23:15
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen, komolyan kérdeztem.


Ezek szerint gázkonvektorral. Mégis van "kéményed". Vagy szerinted hogy megy ki a szabadba a "égéstermék"?

Gázbojler esetén ugyanez van.

A "csöveket" pedig a kéményseprőnek ellenőriznie és tisztitani kell.

2018. dec. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!