Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lelki bántalmazást miért...

A lelki bántalmazást miért nem büntetik?

Figyelt kérdés

Most elsősorban az iskolákra gondolok.


Ma szemtanúja voltam hogy egy évfolyamtársamnak elege lett egy nagyon durva beszólás miatt, és nekiesett annak aki lelki terrorban tartotta már egy éve vagy több ideje. A tanárok tudtak róla, előttük is bántották sokszor. Nem tetettek semmit.


Természetesen azt fogják kirúgni akit lelkileg bántalmaztak, mert ő ütött először. Persze az hogy ennek több mint egy év előzménye volt, vagy az hogy lelkileg összetört, lehet örök életre szorongani fog, soha nem lesz már mentálisan ép, na az senkit nem érdekel, könnyebb így...


Szerintetek hogy lehetne az ilyen eseteket megoldani?

Mármint nem arra gondolok hogy aki hasonló esetben van váltson iskolát (nem is neki kellene szerintem...) hanem jogilag. Pl ha többen állítják hogy a tanárok tudtak róla és hagyták, akkor legyenek ők is előállítva. Illetve ha a tudomásukra jut bármilyen lelki bántalmazás, ha nem tesznek semmit, legyenek felelősségre vonhatóak, akár kerüljön az állásukba.


Jelenleg az iskolák csak a gyerek testi épségéért felelnek. A lelki épségéért miért nem?


Mi a véleményetek erről az egészről? Szerintem meg lehetne oldani azokat az eseteket amik hasonlóan nyíltak mint ez is volt, természetesen ha a bántalmazó és bántalmazott teljesen titokban tartja akkor veszett ügy, de én úgy tapasztalom hogy előbb utóbb minden kiderül, ha nem csukjuk be direkt a szemünket.


2018. dec. 11. 22:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
Mert a gyengék eltiprása nemzeti hagyományunk.
2018. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Inkább csak jogi véleményeket :)

Direkt ide írtam ki a kérdést, és nem a közoktatásosba.

2018. dec. 11. 22:21
 3/27 anonim ***** válasza:
20%
Nem vagyok se tanár, se jogász, de nálunk az iskolában akkor is közbelépett a tanár, ha valakire csak rászálltak és cikizték. Akit lelkileg bántalmaznak, az vágjon vissza és cseszegesse azt, aki vele ezt teszi. Ott nem számít, hogy ki az erősebb, kik vannak többen, mert visszaszólni mindenki tud. A saját fegyverével kell őt legyőzni, nem visszaütni.
2018. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Nem csak téged foglalkoztat a kérdés:

[link]

2018. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

"A tanárok tudtak róla, előttük is bántották sokszor. Nem tetettek semmit."

Ezt nem hiszem.

Ha mégis így volt, akkor miért nem fordult a szüleihez, az iskolarendőrhöz, a helyi gyerekvédelemhez, az ifjúságvédelmi szolgálathoz, a helyi családgondozóhoz vagy bárhová mielőtt verekedés lett belőle? 1 évig mire várt ha szerinte a tanárok nem tettek az érdekében semmit?

"Szerintetek hogy lehetne az ilyen eseteket megoldani?"

beszélni kell róla! Egymás között, az összes tanárral, az igazgatóval! Ha ott van az iskolarendőr akkor nem kukán kell ülni és várni, hogy elmenjen, hanem szólni, segítséget kérni - másnak is, nem csak magadnak.

Úgy tűnik az írásodból, hogy tudtál a dologról. Mire vártál? Miért csak most fordulsz másokhoz? TI mit tettetek egymás között hogy megszűnjön ez a bántalmazás?

"Jelenleg az iskolák csak a gyerek testi épségéért felelnek. A lelki épségéért miért nem?"

Ez nem igaz. Az iskolák felelősek a gyerek lelki egészségéért is, csak nem mindig van lehetőségük beavatkozni. Sokszor éppen a szülők miatt.

Nálunk amikor tapasztalta tanár, hogy egy fiút ketten "követnek" mindenhová, piszkálnak, akkor azonnal lépett és a két srác került elkülönítésre. Az egyik apja azonnal feljelentette a tanárt és az iskolát is, majd mikor nem lelte az igazát, akkor elvitte a gyereket. Holott annak a srácnak pontosan ez kellett, hogy komolyan elővegyék még mielőtt valami valódi kárt okoz. Ahogyan a másik fiúnak meg az kellett, hogy a tanárok figyeljenek rá, védjék. De alig pár éve volt egy hasonló verekedős eset is nálunk, ott is sok lelki bántalmazás előzött meg egy ilyen visszaütést. Akkor az iskolarendőr nem a "támadót" vitte el, hanem a másikat, mert visszaütött és sérülést is okozott vele. Akkor derült ki sorban, hogy ezt is piszkálta, azokat is terror alatt tartotta, egész osztályok jöttek, hogy őket is, meg őket is. Addig viszont senki nem szólt semmit, soha. Mi meg nem értettük, hogy miért nem szóltak róla hónapokkal előtte már? legalább a szüleiknek. A szülők miért nem léptek?

de mielőtt elfogultsággal vádolnál, saját gyerekem is járt majdnem így és ő sem mondott el otthon semmit csak amikor egy osztálytárs szülei végre borították a bilit, akkor árulta el nekünk is a saját gyerekünk a dolgok egy kis részét. Holott mindig azt hallotta, látta érezhette tőlünk, hogy mellette állunk és bármi áron megvédenénk ha kellene, hogy hiszünk neki. Még sem szólt.

Tehát a megoldás: beszélni róla!

Előtte, hogy ne is történjen ilyen, az első esetnél, hogy ne folytatódjon és ha ismétlődik, akkor hogy legyen következménye mielőtt ilyen nagy baj lesz.

Közben pedig mindig ki kell állnotok egymás mellett és meg kell akadályozni a verekedést akkor is ha amúgy igaza lenne és jogosnak éreznétek ti is. Pont a következmények miatt.

2018. dec. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

#3 látszik hogy lila gőzöd nincs róla. Nem lehet visszacseszegetni, legalább is eredményesen nem.


És tényleg nem szoktak tenni semmit a tanárok ilyen esetekben. Régen volt aki tett (kva nagy saller a cseszegetőnek), de azért már felzabálnák a gyerekvédők.

2018. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Persze, teljes mértékben én is felelősségre vonható vagyok hogy én miért nem tettem semmit.


Válaszolok is őszintén, én alapból gyenge lélekkel lettem megáldva, ha engem kezdenének utána terrorban tartani nekem végem lenne. Illetve ha a tanárok is tesznek rá, többiek sem mernek felszólalni, engem ki véd meg? Igen, gyáva vagyok, bevallom.


----------


Én iskolarendőrt életemben nem láttam még, de még csak nem is hallottam róla.

2018. dec. 11. 22:50
 8/27 anonim ***** válasza:
Engem is foglalkoztat a téma, ez azért van, mert a jog felettébb rugalmatlan. Teljesen szubjektív, hogy kinek hogy esik egy "cseszegetés", hogy az mennyire káros, a jog az csak azt tudja kezelni, ha valakit megütnek mondjuk és erről van bizonyíték. A jog és az igazság nagyon messze van egymástól. Ha nem így lenne, akkor egy nagyon más világban élnénk. Pl. a jog szerint minden ember egyenlő, ami egyáltalán nem igaz. Ezért van, hogy beengednek Európába olyan lényeket, akik kamionnal mennek végig a sétálóutcán.
2018. dec. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanazért,amiért a mentális betegségeket sem veszik olyan komolyan,mint a fizikai betegségeket,és el lehet annyival intézni,hogy "változz meg"
2018. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

"A tanárok tudtak róla, előttük is bántották sokszor. Nem tettek semmit.

Ezt nem hiszem."


Pedig elhiheted, tényleg nem tesznek semmit. Én egyszer mentem a gyerekért oviba és azt láttam, ahogy három fiú körbeáll egy asztalt és vigyorogva rugdosnak egy negyediket, aki az asztal alá volt bújva és sírva kiabált segítségért. Közben meg három óvónő ott állt tőlük olyan hat méterre és vigyorogva trécseltek egymással. Nekem kellett rendet tenni, leordítottam a három hülyegyereket és elhajtottam őket a franzba (hehe, kb. úgy nézek ki, mint a Trónok harcában a Véreb, csak nincs megégve az arcom, szóval szerintem kicsit meghaltak, amikor ordítottam velük XD), a negyediknek pedig szóltam, hogy most már előjöhet. Erre már odacsörtetett hozzám az egyik óvónő és elkezdett nekem vinnyogni, hogy mit képzelek magamról, hogy így beszélek a gyerekekkel, de a másik kettő nem mert, mert láttam rajtuk, hogy ijedten lesnek rám az előbbi produkcióm miatt. :D Az öregasszony nyomta nekem a süket szöveget, hogy a gyereket nem kell megvédeni, hadd verjék őt, ez kell, mert így tanulja meg, hogy álljon ki magáért. Mondom a vénasszonynak, hogy asszonyom, ha én beleba..ok ököllel az arcába, aztán elterül a földön és aztán elkezdem rugdosni a fejét, akkor is ugyanez lesz a véleménye, hogy nem kell a gyengéknek segítség? Mit szólna hozzá, hm? Kipróbáljuk? Ha még egyszer meglátok egy ilyen esetet, hogy egy csapat gyerek ver egy szerencsétlent, akkor esküszöm, hogy én is megcsinálom ugyanazt magával!

Azt a fejet látni kellett volna, ahogy lesett rám, te jó ég. XD A kislányom mesélte másnap, hogy híre ment az egész oviban, amit csináltam és én lettem a hős, mert a három bolond gyerek, akiket elintéztem, mindenkit terrorizáltak, de aznap kussban voltak és meg sem mertek mukkanni. :D


Na szóval, erről ennyit. Ha oviban ez megy, akkor szerinted iskolában mi van? Ott már nagyobbak a gyerekek és a tanárok is úgy vannak, hogy akkor még inkább elintézik egymás közt, mint a kicsik. Teljesen természetes a terror, a magyaroknak pedig nincs is ezzel semmi bajuk. Mondom, hogy nemzeti hagyomány, ha pedig az, akkor ugyan minek lenne ellene törvény? Ha egy országban az a nemzeti hagyomány, hogy a nők alsóbbrendűek, akkor szerinted majd lesz törvény a női jogok védelmében?

2018. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!