Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rabszolga törvényen miért...

A rabszolga törvényen miért akadnak ki sokan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nekem eddig se mondta meg senki mennyit túlórázok, és ez után se fogja. Pedig nem vezető pozícióba dolgozom!!

Annyi dolgozok ez után is amennyihez kedvem van.


Nem úgy működik mindenhol hogy az amber akkor túlorazik amikor akar?



2018. dec. 13. 04:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés helyen így működik, kevésbé szerencsés helyen kizsigerelik az embert és ha nemet mondasz, munka nélkül maradsz.


Azzal, hogy lehetőség van többet túlórázni, még nincs baj, csak ezzel könnyen visszaélhetnek a cégek.

2018. dec. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

Birkaszellem...

Jön egy megmondóember, aki kimazsolázza a lehető legextrémebb eseteket, mi lesz akkor ha adott törvénnyel visszaélnek, majd úgy adja elő, mintha ez teljesen általános, mindennaposan várható következmény lenne. A sok birka pedig egyből lázad.

Pl a megemelt túlóraszámról kollektív szerződésben kell megegyezni, tehát ha te, mint munkavállaló, nem egyezel bele, akkor - legálisan - a munkaadód nem rendelhet be. Erre persze biztos lehet olyan főnök is, aki azt lépi, hogy akkor keres helyetted mást, aki hajlandó ledolgozni a plusz 400 órát. De az az ostobaság netovábbja, hogy akkor minden létező cégvezetőnek kötelezően így is kell reagálnia. A birkákkal ellenben sikerült ezt elhitetni...

2018. dec. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Birkaszellem... (ez még nickednek is jó lenne...)

Ha a kollektív szerződés megengedi a túlóra elrendelését, akkor a melósnak túlóráznia kell.

Azért 'kollektív', mert mindenkire vonatkozik, nincs egyénieskedés.

.

"Annyi dolgozok ez után is amennyihez kedvem van."

Jó neked, de ezért nem kell a rongyot ráznod! Nagyzolsz, hogy te nem szalagon dolgozol?

.

Nézz utána, hogy a nálunk lévő multik miért üdvözölték olyan hevesen ezt a törvényt!

Különben is, ha a munkaadók örülnek egy ilyen törvényi lehetőségnek, azt jelenti, hogy a munkavállalónak nem lesz jobb.

2018. dec. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Pupusz ***** válasza:
90%
Egyszerű. Állásinterjú: -Hajlandó-e Ön akár 400 órát túlórázni? Köszönjük majd értesítjük.- Nyilván azt veszik fel, aki igen. Vagy meglévő munkahelynél néhány nemleges válasz esetén ugrik az előléptetés, a pluszok, esetleg az állás is előbb, vagy utóbb. A lényeg, hogy a munkáltatók kezébe adtak több jogot a munkavállalókkal szemben anélkül, hogy bárkivel egyeztettek volna, bárki véleményét (a sajátjukén kívül persze) figyelembe vették volna. Ez pedig nem demokratikus. A másik fontos dolog, hogy eddig extra sikerként értékeltette a kormány a teljes foglalkoztatottságot, nem tulajdonított jelentőséget a kivándorlásnak sem, most meg az itthon maradóknak a nyakába varr több munkát, mert nincs elég ember. Ráadásul ilyen bizarr módon viszik végbe, ami eléggé kétségbeesettnek tűnik. Persze kudarcot sosem ismernek be, egyszerűen nincs kudarc, soha. Ők tökéletesek. Még ha sokan szívnak is miattuk és látják, hogy a király meztelen. Ugyanaz, mint a tranzakciós illetéknél. Állították, esküdöztek, hogy nem hárítják át a bankok. Nem, mivel akkor az emberek átmennek másik bankba. Aha. Az összes áthárította, azonnal. Mehetsz másikba, ott is ez van. Mindennel ez van. Orbitális kamugyárosok, belehazudnak a pofánkba sokadszorra. Ezzel is így lesz. Ez nem is kérdés. Értelmes ember számára legalábbis. Engem sem érint amúgy közvetlenül, de attól még érdekel.
2018. dec. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Azért akadnak ki sokan, mert ezzel Orbán tövig benyal a külföldi multiknak, és nem a magyar családok érdekeit nézi.

2-es Te nagyon nagy tévedésben vagy. A legtöbb multiban most is kötelező annyi túlóra, amennyi lehet egy évben. Ezután még több lesz kötelező. Nem, nem akkor túlóráznak a MULTIKban amikor kedvük van.

2018. dec. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
A fentieken túl a törvény elfogadásának kòrülményei miatt.
2018. dec. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet azzal lezárni, hogy engem nem érint.

Mindenkit érinteni fog. Te szívesen ülsz olyan autóba, amit egy kimerült, figyelmetlen melós rakott össze? Szednél be ilyen gyógyszert?

A megszavazás módja pedig minden normális, épp eszű embert felháborít. Pont úgy nem lehet megakadályozni legközelebb se, hogy a többségre hátrányos törvényt beiktassanak. Azt meg lehet, hogy az szívja meg, akit ez most nem érint.

2018. dec. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Mert jellemzően eddig se fizették ki a cégek a túlórát, ezután pedig még kevésbé fogják.
2018. dec. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Nemcsak a multik, a kereskedelmi KKV-k és a vendéglátóegységek is álló fallosszal fogják fogadni az új módosítást. Szerintetek akik 10-12 órás nyitvatartás mellett dolgoznak heti 4-5 napot, azoknak hogy van elszámolva a bérük? Igen, fix túlóraként az a napi 2-4 óra, amivel a 8 fölött vannak. Már ahol egyáltalán be vannak jelentve 8 órára. Az állami szférás buszvezetők is boldogok lesznek, akik így is túlórát túlóra hátára halmaznok.


De még ha el is tekintünk a 400 órától, akkor is ott van, hogy mindezt csak 3 év múlva kell kifizetniük. Én még nem bsztam olyat, hogy legálisan lehessen INGYEN dolgoztatni az embereket évi... axongyahogy... 400/8=50(!!!) napon át.

2018. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Én még nagyon fiatal vagyok(huszonéveim elején). Elég sok helyen dolgoztam, sajnos egyik helyen sem voltak korrektek.

A legutóbbi helyemen ha nem vállaltad be a karácsonyt vagy a szilveszter éjszakát , akkor azonnal megvonták az összes bónuszt.(minimálbéren felül csak ez volt).

A következő lépés meg az volt, hogy el lehet menni, vesznek mást fel a helyedre.

Hiába van munkaerőhiány, meg merik csinálni, hogy elküldenek, ha nem vállalsz el mindent.Nyilván minden munkahely más, én eddig ezeket tapsztaltam, sehol nem önkéntes volt a túlóra sem. Ha nem maradsz bent,akkor nem kell többet jönni. Vagy más módon büntetnek(Elveszik a pluszt,nem mehetsz ki ebédszünetre stb)

2018. dec. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!