Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire befolyásolhatja ez a...

Mennyire befolyásolhatja ez a folyamatban levö ügyemet?

Figyelt kérdés

A konkrèt esetem a következö: az ügyészúr,aki csalás vetsege miatt vádiratot nyújtott be ellenem, ezt egy levelben jelezte nekem,mèg november 5-én. Azóta 2 hete,behivtak a kapitanysagra ,hogy eljaràs ala vont szemelykent meghallgtnak,megkeresesre, szabálysértési eljárasban csalás vetsége miatt. Ehhez semmi közöm nem volt, pusztán egy regi telefonszamomat hasznalta a csaló a hirdeteshez. (Se a szamlaszam,se a hirdetes, semmi nem köthetö hozzám, maga a büneset is kb 200 km-re volt tölem) A rendörhölgyet megkerdeztem,hogy ezt jelezzem-e az ügyészúr felé, es azt mondta nem kell, ez nem fogja befolyásolni a mostani ügyemet, valószínüleg nem is szerez róla egyelöre tudomást.

Szeretném megkèrdezni,hogy helyesebb lenne-e, ha megis szólnèk?

Kerdeznem tovabba,hogy igaz-e ,ha nem küldik meg a vàdiratot egy hónapon belül a bíróságról,akkor elözetes letartóztatàs varható es beidèznek elökèszítö ülésre?



2018. dec. 16. 19:07
 1/2 A kérdező kommentje:

A bírósagot kell hivnom ahol mar ott az ügy vagy az ügyészsèget?

Most megint irtam egy rendör ismerösömnek aki azt mindta,higy nem kell szólnom,mert egyrèszt valószínüleg nem làtjak. De en attól fèlek,hogy ha megis pont emiatt fognak bünösnek hinni. Eddig vegig szabadlabon vèdekezhettem, ès rettegek,hogy ez a dolog lesz majd ami miatt a bíróság úgy dönt,hogy elözetes letartóztatàsba helyez. Nem en követtem el ezt a szabalysèrtest.

Onnan gondolom,hogy tudnia kell az ügyészsegnek erröl,mert mikor most kihallgattak,fel is hoztak,hogy ellenem van egy eljàras, csalàs vetsègeben, es lehet ök mar ertesitettek az ügyeszseget . Mire kiderül,hogy ebben a szabàlysértèsben artatlan voltam, màr lehet elözetesben leszek...

2018. dec. 17. 12:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom kihallgattak mielott az ugyeszsegre kerult volna az ugy.

A kihallgatason elkellett volna mondanod ,hogy nem volt kozod a dologhoz meg minden egyebet. Akkor bekerult volna a vallomasodba es ugy ment volna az ugyeszseghez. Akkor nem lenne most min aggodni.

2018. dec. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!