Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszédom befogta és...

A szomszédom befogta és elvitte ivartalaníttatni a macskámat, ha feljelentem milyen kártérítésre számíthatok, megbüntetik emiatt egyáltalán?

Figyelt kérdés

Egy hete eltűnt és ma délelőtt jött haza egy varrott sebbel a hasán. Elvittem az állatorvoshoz és mondta hogy múlthéten vittel el hozzá a szomszédom hogy ivartalanítani szeretné a cicáját.


Ha feljelentést teszek a rendőrségen, mire számíthatok? Kapok bármi kártérítést, vagy legalább megbüntetik a szomszédom?



2018. dec. 17. 19:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

# 7!

"Téged is elvihetne a szomszédod ivartalanitani."


Mi a problémád?

2018. dec. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb a szomszéd az, aki itt követelhet. A számlát meglobogtatja, te fizeted az eljárást.
2018. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

[link]


5. § (1)15 Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, !!!!szökésének megakadályozásáról.!!!!

2018. dec. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Láttatok ti már macskát??
2018. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg rengeteg felelőtlen gazdit is!

Akik le se carják az állataikat, nem ivartalanítják, a szerencsétlen kicsapott jószág meg szaporodik világba!

Se féregtelenítve, se beoltva, aztán meg csodálkozik, hogy elpusztulnak az állatok idő előtt.

Felelős állattartás - tisztelet a kivételnek - ma csak a mesében létezik.

Sajnos állatorvosnál tapasztalom, hogy milyen emberek is tartanak "házikedvencet".

2018. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a szomszédban 5 macska van. 2 kan csupa beteg mindig. 1 anya meg annak a 2 kicsije akit nem tudtak elsózni. Mert H nekik ugye rohadtul nem kell de ivartalanítás minek. A 2 kicsiből is az egyik lány uh jövőre még több macska lesz. Én imádom a macskákat meg minden de az H az én virágomat kaphatják ki mert wc lehetőséget a saját gazdájuk nem biztosít nekik kicsit sok. És mondom csak szaporitjak világra. Enni is alig adnak nekik. Sokszor én etetem. Orvoshoz nem viszik ha beteg.

Lehet nekem is azt kéne tennem amit a te szomszédod csinált. Okos ember

2018. dec. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A szó, amit keresel, az a köszönöm.
2018. dec. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!