Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönbüntetés lessz ebből?

Börtönbüntetés lessz ebből?

Figyelt kérdés
2016 októberében megvertem egy nőt aki a halott édesapámat szidalmazta ezért 2017 májusában 3 ev felfüggesztett börtönbüntetést kaptam. Most 2018 decemberében beszoltam egy lánynak aki a barátommal kikezdett, hogy hülye r**anc és a barátnője elkezdett engem osztani és verekedést provokált én meg 1 pillanat alatt elrobbantam és mentem onnan kezdve se kép se hang mint kiderült könnyű testi sértést okoztam ő feljelentést! Most pedig nem tudom mi lessz esetleg az enyhítő körülmény, hogy még tanuló vagyok? Lenyegre törő válaszokat szeretnék előre is köszönök! 20/L

2018. dec. 19. 17:33
 1/4 anonim válasza:
100%

Röviden: A 3 évet le kell ülnöd, az még jó magaviselettel is 1 év. És még erre jöhet a mostani jutalma.


Szóval ÉN 1-2 évre számítanék. Ez 100%!

2018. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Hány éves vagy? Kiskorúként(18 alatt) nem vagy szabadságvesztéssel büntethető.
2018. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Könnyű testi sértés miatt nem nagyon szoktak szabadságvesztést kiszabni.


Korábban kiszabott szabadságvesztést csak akkor kéne leülnöd, ha az újabb bűncselekmény miatt szabadságvesztésre ítélnek. Ennek én kevés esélyét látom.


Ami a helyzetedet súlyosbítja, hogy visszaeső vagy, ez a büntetés kiszabása során súlyosbító körülmény. Mivel a könnyű testi sértés szándékos bűncselekmény, amit ráadásul a felfüggesztés próbaideje alatt követtél el, ezért az ún. tevékeny megbánásnak, vagy a vádemelés ügyészi felfüggesztésének (korábbi nevén vádemelés elhalasztásának) sincs helye.


Ami ilyen esetben segíthet (feltéve, ha vádemelésig eljut a dolog), a lehetőségek:


- beismered a bűncselekményt. Rettenetesen megbánod tettedet, előhoztok mindent, családi, anyagi körülmények, azt, hogy hirtelen felindulásból történt a dolog (de rettenetesen megbántad!). Ha szerencséd van, akkor a bíró nem szab ki szabadságvesztést, csak más büntetést, esetleg ún. intézkedést alkalmaz. Ilyenkor nem kell elülnöd a korábbi büntetést.

- tagadod a bűncselekmény elkövetését. Itt azt kell mérlegelni, hogy például van-e bizonyíték az elkövetésre (bár a bíróságok a sértettek tanúvallomása alapján is simán hoznak ítéleteket), volt-e ott tanú, látott-e titeket valaki, mi a vád, mit állapít meg a rendőrség/ügyészség, van-e rajta fogás.


Kb. ezek a lehetőségek dióhéjban, feltételezve, hogy legalább nyomozás indult az ügyben.

2018. dec. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, mi lett belőle?
2020. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!