Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az értelme annak a résznek...

Mi az értelme annak a résznek a rabszolgatörvényben, hogy 3 évre emelik a kifizetések végső határidejét?

Figyelt kérdés
Magát a rabszolgatörvényt értem, a munkaerőhiány érthető és mindenki tud róla és valóban valamilyen szintig megoldja ez a törvény. Viszont a 3 évről senki semmilyen magyarázatot nem ad a kormány részéről ami teljesen elfogadhatatlan de most ezt hagyjuk. Logikusan sincs rá semmiféle magyarázat. Miért ne fizetne egy cég havonta túlórát ha bért kell fizetnie havonta?
2018. dec. 20. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Az hogy nem kell fizetni. Addig lecsúsztatod.
2018. dec. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Már többször leírtam itt. Én most is munkaidőkeretben dolgozom. A túlóra napot fizetik minden hónapban a pótlék részét fizetik a keret idő végén. Ez a keret idő most üax egy év. Nálunk négy havi van. Azért lesz három év hogy aki nem akarja kifizetni az nem is fogja. Három év alatt biztos adódik olyan időszak hogy az adott cégnél nem lesz annyi meló. Akkor majd szépen elküldik a melóst csúszóra. Mondjuk egy hétre. Túlórapénz nuku és abban a hónapban csak három heti bért kap.
2018. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted, csak hiszed. Ez végső soron a debreceni német multi kérésére történt. Csak úgy mégse lehet mondani, hát kicsit kibővítették. Mit gondolsz, sok milliárdos támogatásból vajon egy magyar (normális) cég képes lenne munkahelyet teremteni? Anélkül nekik nem éri meg. Így lehet jó profithoz jutni.
2018. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt a csúsztatást így már értem, azért nem gondoltam erre, mivel azt hittem egy olyan cég ahol igény van erre a 400 órára ott nincsenek üresjáratok amikor csúsztatni lehet. Ahol meg idénymunka van az egy más történet oda nem mennek egész évre dolgozni az emberek.
2018. dec. 20. 16:49
 5/7 A kérdező kommentje:
És az mindenképpen borzasztó hogy ilyen fórumokon találgatnak egymást között az emberek, egy ilyen horderejű törvényt még a megszavazása előtt betűre el kellene magyarázni keresztbe hosszába minden irányba a lakosságnak. A Fidesz viszonya a tisztességes tájékoztatáshoz és kommunikációja a magyar választók irányába egészen elképesztő.
2018. dec. 20. 16:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Az értelne az, amikor bevásárolsz a boltban a pénztáros mondja 18745 Forint, s te azt feleled, három év múlva erre visszatérünk, majd kitolod a bevásárlókosarat fizetés nélkül.
2018. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
Üres járat bármikor lehet. Pl pár éve mikor orpsz ukrán vita volt. Gázellátási korlátozás volt a nagy fogyasztó cégeknél nálunk is. Részleges termelés volt. Ilyen esetben már küldenek is csúszóra. Vagy nagy karbantartáskor.
2018. dec. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!