Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van értelme a hangos bérlő...

Van értelme a hangos bérlő szomszédot fejlelenteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom a nevét, bérli a lakást. Ismeretlen tettesként feljelentem, a rendőrség elkezd foglalkozni ezzel vagy 2 hét múlva lezárja azzal, hogy "nem történt bűncselekmény".


Rádió bömböl minden este. Van értelme ennek? Tapasztalatok?



2018. dec. 20. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbáltál már beszélni vele? Lehet, elég lenne az is.

Ha nem tárgyalóképes, akkor meg a tulajdonossal beszélj, törvény szerint ő a felelős azért, hogy a bérlője betartsa az összes jogszabályt. A közös képviselőknek általában szokott lenni tulajdonosi névsoruk, elérhetőségek is - mondjuk, ezt nem köteles kiadni egy másik tulajdonosnak, de akkor be lehet vonni őt is, hogy jelezze a problémát.


Ez amúgy nem a rendőrségi feljelentés esete. Mondanám, hogy hívd fel őket telefonon, de nem tudom, ilyen miatt kimennek-e. Van egy olyan jogszabály, miszerint házi bulizni nem lehet ordító zenével és hasonlók, erre ki szoktak menni, és vagy figyelmeztetnek, vagy büntetnek. (Második vagy harmadik esetben már inkább bünti.) Próbáld meg, hátha.

2018. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!