Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi alapján ítélik meg a...

Hgao kérdése:

Mi alapján ítélik meg a kártérítés összegét hamis vádak, rágalmazás alapjan?

Figyelt kérdés
Expárom a váláskor az én vádjaimra, hogy elhagyott minket és a kisfiam, bosszúból jogtalanul fizikai erőszakkal vádolt a neki kedvező ítélet meghozataláért. A vádakat persze semmilyen ténnyel, sem tanúval nem támasztotta alá, csak az ügyvédjével papírra vetette, hogy ez volt az oka,hogy ott hagyott minket. Úgy döntöttem rágalmazásért vagy becsületsértésért feljelentem. Tudnátok tanácsot adni, mire számíthatok, milyen formájú kártérítést követelhetek ilyen esetben a hamis vádaskodásért?

2018. dec. 28. 00:42
 1/1 anonim ***** válasza:
A kár alapján, mint a nevében is benne van, bár látom még bonyolult neked a magyar nyelv. Pontosan annyi kártérítésre számíthatsz, amennyi károd keletkezett.
2018. dec. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!