Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyük fel ha azt látom az...

Tegyük fel ha azt látom az utcán, hogy egy középkorú férfi ver összefelé egy idős asszonyt, én odamegyek és megverem a férfit úgy, hogy eltörik 2 karja, akkor számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés

Nem történt ilyen, és remélem nem is fog.


Csak erre mindig is kiváncsi voltam, hogy ha valaki jogosan védi meg a másik védtelen személyt, akkor a fent említett esetben engem elítélnének? Vagy enyhítő, esetleg felmentő tényező lenne az, hogy egy védtelen időskorú személyt "mentettem meg"?

Van ilyen jogcím a BTK-ban?


2018. dec. 29. 11:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még azt a kérdésben említett esethez hozzátenném, hogy brutális módon üti az asszonyt a férfi.
2018. dec. 29. 11:49
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha tudod igazolni, hogy más személy brutális támadását hárítottad el, akkor nyilvánvalóan nem fognak megbüntetni. ha viszont a néni nem akar tanúskodni, és más sem tudja igazolni az állításodat, és a támadó feljelent, akkor megbüntetnek.
2018. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Önvédelemnél is arányosnak kell lennie a védekezésnek, itt szerintem még neccesebb. Azt meg végképp nem lehet védeni, ha a másik karját is eltöröd. Ilyen esetben kinéz egy kis bünti.
2018. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Ha közben meghal a néni és nem tudja bizonyítani az ártatlanságodat, simán megvádol a támadó, hogy azt is te tetted és mehetsz a sittre análtágításra életed végéig!
2018. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
#4 persze, meg még a Kennedy-gyilkosságot is rávarrják, nem?
2018. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

"persze, meg még a Kennedy-gyilkosságot is rávarrják, nem?"


Ha netán cigány volt a támadó, akkor simán, sőt, még emberiség ellen elkövetett bűntettel (védett faj vegzálása) is megvádolhatják!

2018. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
8%
Igen,hagyd az önbíráskodást és törődj magaddal!
2018. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Számíthatsz és nem is kevésre.
2018. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Mielőtt beavatkozol más verekedésébe, kérdezd meg magadtól hogy rajtad ki segítene hasonló esetben.
2018. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

'Ha netán cigány volt a támadó, akkor simán, sőt, még emberiség ellen elkövetett bűntettel (védett faj vegzálása) is megvádolhatják!'


Apa, kezdődik...

2018. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!