Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopás következményei?

Bolti lopás következményei?

Figyelt kérdés

Tehát fiatalkorúként elloptam sminktermékeket 20 ezer forint alatti értékben.Jegyzőkönyv(együttműködő voltam)írása megtörtént.Büntetlen előélettel történt az egész.Kérdésem az,mi a következmény.

Értesítik-e az iskolát?

Tényleg országszerte intézkednek a rendőrők miszerint fordult-e ez elő?

Tényleg minden drogériába elküldik a fényképes adataimat,hogy vigyázzanak velem?

Mielőbbi válaszokat előre köszönöm



2019. jan. 2. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond, trafik rabló dzsekit fel, kapucnit erősen lehúzva senki sem fog felismerni az utcán, fiatalkoruként pedig csak figyelmeztetést és, vagy feltételest kaphatsz.
2019. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos ezért még nem mész évekre börtönbe, pedig jót tenne a társadalomnan.


Ami elméletben lehetséges: pénzbírság, elzárás (max 30 nap), közérdekű munka, figyelmeztetés.


Fogalmam sincs hogy értesítik-e az iskolát, elzárás esetén valahogy ki kell magyarázni hogy miért nem mész iskolába.

2019. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pénzbírság, és gyámügy felkeresi apucit ennyi. Ha minden dm-be elküldenék az ilyen fotókat az országban, minden dm-nek külön iroda kéne, hogy ezeket a fotókat tartogassák. De ha egy szempillaspirált loptál, kacag egyet valaki az örsön, és kimegy rágyújt egy cigire.
2019. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gyámügy lehet tudni milyen lépéseket tesz?Illetve nekem a rendőrők azt mondták nem szabhatnak ki pénzbírságot mivel nincs saját keresetem.Továbbra is érdekelne hogy szólnak-e az iskolában.
2019. jan. 2. 21:51
 5/8 A kérdező kommentje:
(Köszönöm az eddigi válaszokat)
2019. jan. 2. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:

lopni még életemben nem loptam, de egyszer lekapcsoltak közterületen való alkoholfogyasztás miatt, ez volt kb 5 éve. Én 22 voltam akkor 5000 ft-t kellett kicsengetnem. haver nem ivott(rendőrség előtt a máker), a baj, hogy volt velünk egy 3. gyerek, aki 16 volt. Na ő is ivott, bejelentés után 2 hétre kiment hozzá egy nő a gyámügytől. Nem voltam ott, de elmondása szerint attól paráztak, hogy elvisszük a rosszba szegényt (akkor volt az első hogy kijött velünk, részegebb volt, mint én amikor találkoztunk)

kevesebb mint fél órás művelet, papírmunka, aztán ennyi.

Az iskolát meg végkép nem keverik bele, semmi köze ahhoz.

De nem lesz az esetből semmi egy apukádéknak szóló tértivevényes levélen kívül, amiben ledorgálnak, és emlékeztetik, hogy legközelebbinél fizetni fog.

2019. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hacsaknem, ha már volt rendőrségi ügyed, és ráadásul orsósék vezetékneved van. Akkor sajnos még lefutsz egykét kört...
2019. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolso!Halasan koszonom a nyugtato szavaid.Remelem igy lesz ahogy mondod!
2019. jan. 2. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!