Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Föld haszonbérleti szerződés...

Föld haszonbérleti szerződés ilyen esetben felbontható?

Figyelt kérdés
Adott egy földterület, ami öröklés útján került a tulajdonomba. Ezt a föld területet még az előző tulajdonos aki elhunyt, kiadta bérbe valakinek 2021-ig. Erről bérleti szerződés is van. Ilyenkor én felbonthatom ezt a bérleti szerződést, amit nem is velem kötöttek, hanem az előző tulajjal? Egyébként a bérleti összeggel sem értek egyet, ezen hogyan lehetne módosítani?

2019. jan. 3. 15:00
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nyilván nem ártana ügyvédet megkérdezni hogy ez esetben mi a helyzet. De lehet a helyi falugazdász is tudja az az infó meg ingyen van. Nincs kizárva hogy a szerződés tovább él. Én a szüleim földjét intéztem nagyon kevés díjat fizettek érte. Vissza akartam venni. Utána jártam a bérleti szerződés ugyan olyan jog mintha az övék lenne. Nem felbontható. Még két év volt a szerződés végéig. Én leültem velük tárgyalni . Szépen elmagyaráztam nekik hogy ha a szerződés lejárta után is szeretnék tovább bérelni akkor azonnali hatállyal adják meg azt a pénzt amit más gazdák kínálnak érte. Különben nem adom tovább ki nekik. Így alkudtam ki 80 ezret hektáronként.
2019. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te vagy az Lajos?

De most komolyan.

A haszonbérleti szerződés megmarad annyi változással, hogy az új tulajdonosnak lesz fizetve, illetve közös megegyezéssel felbontható a hatályos jogszabályokat követve.

Illetve érdemes tudni milyen földről van szó, mert nem mindegy, hogy 3-4 AK-s nyirok, vagy 100-120 AK-s feketeföld. Illetve a terület mérete se mindegy.

Kérdező bérlő vagyok ha privátban megírod mi mennyi hány segíthetek.

2019. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Először persze háborogtak. Hogy nem adják meg. Egyébként jó viszonyban voltunk velük hajlandóságot mutattak arra hogy még a szerződést is felbontsák mert belátták mennyi pénzel kapnék többet. Megegyeztünk hogy az uniós agrártámogatások kiutalása után intézzük a szerződésbontást. Aztán láss csodát egy hét múlva hívtak ők is megadják a kívánt összeget.
2019. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Még annyi ne legyél szívbajos ezek a földesgazdák mind sírnak rínak. Ezek már huszon éve bérlik tőlünk a földet de elmondásuk alapján még minden évben veszteséget termeltek. A géppark meg új és házak is nőnek ki a földből csak így. Természetesen nem irigylem a pénzüket és tudom hogy kemény munka a föld. De azért ne nézzék hülyének az embert. Ski ért hozzá jól megél belőle.
2019. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a szerződést, hogy pontosan milyen indokkal, kártérítéssel lehet felbontani. Vagy kivársz 21-ig. Hiába nem veled kötöttek szerződést, az most is érvényes.
2019. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két esetben lehet felmondani:

1. közös megegyezéssel

2. a bérlő szerződésszegése esetén.

Minden más esetben marad változatlan a szerződés, mint ha te kötötted volna.

2019. jan. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!