Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állítólag tavaly október...

Állítólag tavaly október végén feljelentettek, de még nem kaptam róla hivatalos értesítést a hatóságtól. Kb mennyi időn belül számíthatok rá?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy polgári per várható és bíróságra kapom az idézést.

2019. jan. 4. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani. Ha kimondottan teged jelentettek fel (nem pedig mondjuk egy esemenyt ahol ottvoltal) akkor azert 1-2 honapon belul illene behivniuk kihallgatni ,mint gyanusitottat. Ha viszont mondjuk tomegverekedes volt es az eset lett jelentve a rendorsegen akkor ugye lehet ,hogy mar nyomoznak csak meg nem jutottak el hozzad.


Ha CSAK polgari per lesz akkor nem is lesz rendorseg (alapesetben).

Az nem lehet ,hogy visszavonta a feljelentest ? Lehet ,hogy perelni sem akar,sok macera van vele ,nem biztos,hogy minden esetben megeri.

2019. jan. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Személyes adat,illetve egy fotó és szöveg nyilvánossá tétele miatt jelentett fel egy illető ,de ismeretlen tettes ellen indulhatott nyomozás,mivel nem én osztottam meg a képet. Azért engem jelentett fel mert én is hozzáférhettem a képhez és lett volna okom is rá hogy bosszút álljak. Volt akinek papírt is mutatott róla hogy feljelentett,ez tavaly október végén volt. Eddig nem kaptam semmilyen idézést.
2019. jan. 9. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem te osztottad meg ,csak hozzaferhettel? Azert nem jelenthet fel. Ha valaki kirak egy kepet Facebookra (pl) azt akár több millio ember is lathatja ,de ettol nem lehet feljelenteni ezt a tobb millio ember ,ha nem hasznaljak fel.

Ha az eljaras ismeretlen tettes ellen indult ,te pedig nem csinaltal semmit akkor nem is lesz belole bajod,mert miert lenne? Az ,hogy felhasznalhattad volna ,nem eleg ok egy feljelenteshez.

2019. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!