Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki a rendszerváltás előtt...

Aki a rendszerváltás előtt közveszélyes munkakerülés miatt büntetett előéletű lett Magyarországon, az jelenleg is büntetett előéletűnek számít?

Figyelt kérdés
2019. jan. 5. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Hogy neked mennyi eszed van. Mondták már? Az úgy megvan, hogy a rencerváltáskor volt egy amnesztia?
2019. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Aki KMK-ért bekerült, az nagyon buta volt.

Nem egy, nem két embert ismertem, akik 80-as éveket végig csövezték és mégsem kerültek be egyszer sem.

Azok akik kisebb bűncselekményekért ültek abba az időben és ismertem őket, a 90-es években tiszta lappal indultak. Simán kaptak erkölcsit.

2019. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az. Tök mindegy ült-e mert ott volt az amnesztia. Én is azt kaptam, meg mindenki más és és az én esetem pl köztörvényes volt, nem politikai. Nem értem ilyen egy ember fejében hogy fordul meg, hogy ezek majd büntetettnek számítanak.
2019. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem. Rendszerváltás volt. Alkotmányváltás volt. Munka törvénykönyve és más törvények váltása volt. Sok akkori dolog hatályát vesztette.

A munkakerülés akkor büntetendő volt, ma nem hatályos. Nem kell amnesztia, egyszerűen törölték a fogalmat. A gyilkosság is büntetendő volt. Ezt nem törölték, tehát hatályos. De mostanában ez is hígul. Már egyes esetek nem számítanak bűnténynek. Alanyi jogon. Ha te követnéd el, valószínű - az egyensúly kedvéért - te az elsikáltakból is kapnál egy keveset - büntetésül.

2019. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!