Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Honvédség hivatásos állomaányú...

Honvédség hivatásos állomaányú tagja által elkövetett súlyos testi sértés von maga után lefokozást? Rendőrség mellett lehet bejelentést tenin a katonai rendészetnél?

Figyelt kérdés

2019. jan. 5. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Úgy első döbbenetemből felocsúdva elgondolkodom, hogy tényleg vannak ennyire sötét emberek? Ha egy óvónő veri szét a fejed bemész az óvodába is feljelentést tenni?

Elkövetett a paraszt egy bűncselekményt, ami ugye rendőrségi ügy.

1. Te hiába mész a KR-re feljelentgetni mert ugye nekik nem ez a dolguk.

2. A KR nem üzemelted besúgóirodát, ahová te beséltálhatsz feljelentgetni, kevered a rendőrörssel.

3. Lefokozni a parancsnok tud nem a Kr-es.

4. Ha rendőrségi ügy lett belőle és szükséges a parancsnok értesítése, a parancsnok már tud róla.

(ha nem akkor hiába vered magad a földhöz mert a parancsnok akkor is le fog szarni)

5. Az hogy lefokozzák-e nem attól függ hogy temit pampogsz, hanemhogy mit követett el. Pl szégyent hozott-e a fegyveres erőkre, az egyenruhára.

Mivel egy nyikkot nem írtál arról mi történt elvárnád hogy majd valaki erre válaszoljon, holott lehet hogy adott szituációban ez még a parancsnokának is dilemmás lesz.

2019. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 árokpart ***** válasza:
100%
2-es. Ha mi nem lennénk akkor a ti mármint a hadsereg élelmezése sem biztos, hogy egy háború vagy bármilyen veszélyhelyzet esetén biztosítva lenne. Szerintem kiegészítjük egymást . A kérdező nem besugó ha a kollégátok bűncselekményt követett el akkor vállalja a felelősséget . Ettől függetlenül neki is mint minden állampolgárnak megjár egy ügy törvényes kivizsgálása, védelemhez való jog is. Kicsit lejjebb kellene adni az arcot mert a nemzetet képviselitek és bizony a paraszt is a nemzetnek és a vidéknek is a megtartója.Egy középbirtokos paraszt vagyok
2019. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, ki írta azokat a fröcsögő válaszokat, de ha katona, akkor ezzel máris lejáratta egész állományát.

Ha meg nem, akkor maradjon csak inkognitóban, mert ezzel a stílussal csak szégyent hoz mindenkire, akikhez valamilyen formában tartozik.

2019. jan. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nagy_Manitu ***** válasza:
100%
Add le a rendőrségnek a feljelentésed,az meg hivatalból továbbítja a katonai rendészetre.
2019. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az első hülyegyerekre különös tekintettel de mindenki másnak is mondom:



Tegnap előzetesbe helyezték a tettest és felfüggesztették a szolgálati jogviszonyát és mivel szolgálati idő alatt követte el, és igen, ennek más, sokkal súlyosabb következményei lesznek, mint egy nomrál civil elkövetés esetén.



Megyek, elszívok egy szivart mert ilyen jó hírt évek óta nem hallottam mint amit ma kaptam.

2019. febr. 21. 19:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez melyik alakulatnál volt?
2019. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Részleteket nem szeretnék mondani.
2019. febr. 22. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!