Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok erről? Igaz ez?...

Mit gondoltok erről? Igaz ez? 16/l

Figyelt kérdés

Pár napja megkérdeztem az apámat, hogy mi az a rabszolgatörvény és mit takar és miért vonulnak fel az emberek az utcákon, mert számomra ez nem volt világos, ezzel kapcsolatban több cikket is elolvastam, de ugye nem lehet pontosan kiszűrni melyik az igaz, valamint híradón keresztül próbáltam követni az eseményeket, viszont ebből sem lehet már kiszűrni mennyi az igazságtartalma sajnos. Szóval megkérdeztem apámat és ő azt mondta, hogy a Fidesz hozott egy olyan törvényt, hogy aki szeretne az tudjon évi x mennyiségű órát legálisan túlórázni, mert, hogy eddig nem lehetett. És azt mondta, hogy ők erre adtak lehetőséget, és ezt nevezik rabszolgatörvénynek, és hogy azokat a tüntetőket csak felbérelték, meg lefizették az ellenzékiek, hogy botrányként tüntessék fel a törvényt.

Na most én ezt azért nem tudom teljesen elhinni, mert ennyi civilt lehetetlen felbérelni, a másik az, hogy miért tiltakoznának egy olyan törvény ellen, ami számukra ezek szerint jó(apám elmondása szerint)?

Mi az igazság és mi áll a dolgok mögött?

Mi a véleményetek?

Szívesen elolvasok több választ is.



2019. jan. 8. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 16(?????) éves lányka! :D:D:D

Ha eddig és ezekből nem sikerült önálló véleményt alkotnod, akkor kár strapálnunk magunkat! Meg már rohadt unalmas is!

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=rabszolgat%..

2019. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Az én apám is meg a te apád is jól be kajálta, amit a fidesz közvetít az emberek felé! Ahogy egyre öregszik az ember, úgy fejlődik vissza agyilag is!
2019. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
De az is lehet, hogy apád nem hülye csak félt téged, ha az igazat mondja és te továbbmondod az iskolában akkor esetleg kellemetlenséged lehet.
2019. jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Kislány, ez egy olyan ország, ahol nem létezik objektív sajtó. Én azt javaslom, hogy ha rászánsz mondjuk napi 1 órát, figyeld a kormánypárti-, és az ellenzéki médiát fele-fele arányban (vagy nézz vitaműsorokat) és ez alapján alakítsd ki a véleményed. :)
2019. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Már hogyne lehetne ennyi embert felbérelni? Láttál te már CÖF békemenetet?
2019. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Csak azt vedd alapúl hogy orbán végig hazudta az elmúlt kilenc évet, mindig a strómanjainak a gazdagoknak a családjának és az önös érdekeinek megfelelően hozott döntéseket most miért mondana igazat? miért akarna egyszer csak a munkásoknak jót?

Ez a duma részéről hogy ez jólesz a munkásoknak csak egy parasztvakítás, orbán egy Horthysta nagyúri rendszert épít és ebben a munkások csak rabszolgák, ennek a rendszernek a kedvezményezettjei a sokmilliárdos fideszes oligarhák.

2019. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Azt jól látod, ha egy cselekményt oda nem való módon neveznek el, durván másról van szó, akkor nehéz ennyi emberrel elhitetni. De ez még ennél is bonyolultabb.


Azért nevezik rabszolgatörvénynek (nem a legszerencsésebb elnevezés, de mégis ez fejezi ki legjobban a változás lényegét), mert lehetővé teszi, hogy embereket ingyen dolgoztassanak. Persze nem úgy, hogy alkalmaznak és nem kapsz fizetést, de kényszerítenek a munkára. Ez az igazi rabszolgaság, de ha sokkal bonyolultabban csinálják hasonló eredménnyel, akkor mégis jó az elnevezés.

Miről van szó? Ha kellően leegyszerűsítjük, de úgy, hogy a lényeg enne maradjon, a következő történik. Eddig volt egy munkaidő mennyiség, ha ezt ledolgoztad, megkapod a fizetésed (ami előre ki volt alkudva). Hte többet akarsz dolgozni, akkor meg kell beszélned a munkáltatóddal, van e rá lehetőség. Ha a munkáltatód azt akarta, hogy többet dolgozz, veled kellett megbeszélnie. Törvény volt rá, miképpen egyezkedhettek, és a túlmunkáért mennyi bér jár. A rabszolgatörvény ezt a következőre változtatta. Sokkal nagyobb lett a keret. Ha a munkáltatód rendes, akkor most is törvényesen teheti, amit eddig. Ha viszont nem rendes, akkor kötelezhet a sokkal több munkára, és a többletmunkáért nem nagyobb bér, hanem ugyanannyi jár. És ráér akár három évig nem kifizetni. Sőt, ki se fizeti, azt mondja menj szabadságra (ami idő alatt nem kapsz bért).

Vegyünk egy konkrét példát. Havonta 160 órát kell dolgoznod és ezért 160 ezret kapsz (óránként ezret). Ha még dolgozol 100 órát, azért kell kapnod 130 ezret (mert a túlmunkáért több jár). Tehát dolgoztál 260 órát, lesz 290 ezer forintod. Az új törvény szerint. A 160 most is 160 ezer, de a munkáltatód akkor is mondhatja, hogy dolgozz még 100 órát, ha nem akarod. Viszont hónap végén nem kell kifizetnie 130 ezret, sőt eleve csak azért is 100 ezer járna. De semmit se kapsz (csak felírják). Eltelik három év, azt mondja a munkáltatód, mégse fizet 100 ezret, de helyette nem kell bejönnöd 100 órát. Elmehetsz fusizni például (ha tudsz).

Ehhez vedd hozzá, hogy ezt havonta és nem 100 órával, hanem 240 órával megteheti. 3 év múlva pedig elküld 2 év szabadságra, és egy vasat se kapsz. Pedig ennyi munkáért három év alatt nagyjából több mint nyolcmillió forintot nem fizetett ki neked. Hogy a családod éhen hal, az senkit se érdekel. Ezt érteték meg elég skan, ezért dühösek.


Még valami. Miért lett hirtelen ez a törvény? Itt nagyon pocsék a gazdaság, nincs munka, nagyon sok a probléma. Jött egy német autógyártó multi, azt mondta a kormánynak, idetelepítene egy nagy gyárat. De csak akkor tud sok haszonnal termelni, ha a kormány támogatja őt. Erre egyfelől kapott pár milliárdot a kormánytól (a te, illetve apád adójából). Ilyen támogatásokat szokott adni a haveri nagy cégeknek is, ezért mondják rá, hogy csal meg korrupt. A nem haveroknak nem ad. Ez azonban egyszeri pénz, olcsóbbá a munkát egy ilyen törvénnyel lehet tenni. Persze egy kormány nem hozhat olyan törvényt, hogy a német multi kapjon, más meg ne. Különben is, ez a haverok cégének is jó. Ezért alkották meg ilyennek. Itt a lényeg az, hogy ha egy nagy cégnek mondjuk 5 milliárdba került a dolgozók bére eddig, akkor mostantól elég neki csak három milliárdot kifizetni, másfélszer ennyit dolgoztatni, és a végén fizetés helyett szabadságra küldeni a dolgozót. Mi ebben a jó neki? A dolgozó nem bírja, otthagyja és máshol próbál munkát keresni. A helyére viszont sokan jelentkeznek, mert a napi egy szelet kenyér is több, mint a napi nulla szelet. És közben az emberek megnyomorodnak, selejtes munkát végeznek. Mert bizony annak a multinak az autója ugyan sokkal több csecsebecsét tartalmaz, de fele olyan jó, mint régen (sokkal hamarabb tönkremegy).


Még valami. Ha fideszes válasz olvasol,azt onnan tudod, hogy ugyanazt mondja, mint apád. És hogy a válasz mennyire érthető, az meg azon múlik, mennyire érti a válaszoló. Mert fogsz te kapni nagyon sokfélét, nem irigyellek, ha el akarsz igazodni benne.

2019. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem feltétlen önszántából túlórázik az ember; csak pl lehet, hogy jó az állása, és a főnöke kényszeríti, kötelezi; és ha meg otthagyja az állását, akkor meg szívás van, mert lehet, hogy egyébként a kötelező túlórák nélkül is nagyon jól fizetett, kell a családnak a pénz, de ami még nagyon kemény benne: 36 hónapjuk van a munkáltatóknak kifizetniük a túlórabért. Tehát pl ha mondjuk 3 éven belül meg megszűnik a cég, akkor pl lehet, hogy az adott embernek az a túlmeló sosem lesz kifizetve.
2019. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom erről, hogy szrtájk!!!
2019. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Még fiatal vagy, ezért adok egy tanácsot. Maradj távol a politikától, a létező legundorítóbb, legmocskosabb dolog a világon, amire egy ember csak időt szánhat. Egy barátságot, kapcsolatot, vagy akár egy családot is képes tönkretenni. Én, mióta eldöntöttem, hogy nem politizálok, sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok.
2019. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!