Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Őrizet esetén mit tud tenni a...

Őrizet esetén mit tud tenni a büntetőjogra szakosodott jogász?

Figyelt kérdés

Egyszer belekeveredtem egy ügybe,idézést kaptam a rendőrségtől,tanúként de úgyis tudtam,hogy meg akarnak bent gyanusitani,ráadásul olyan rendőrkapitányságra idéztek akiknek minden piti ügy gyanusitottját szokása őrizetbe venni.


Előttevaló nap felkerestem egy ügyvédet aki büntetőjoggal is foglalkozik és megkértem,hogy dolgozzunk ki védekezési taktikát,fel is készített egy pár dologra,többek között kértem,hogy jöjjön el velem kihallgatásra,kifizetem a munkadíjjat amiért eljön. Azt mondta,szívesen eljön,de ő úgy látja,hogy amiért idéztek az az ügy nem olyan súlyú,hogy őrizetbe vegyenek ,ő kizártnak tartja. Azt mondta ,hogy menjek el nyugodtan egyedűl, ideadja a tel. számát,és ha őrizetbe akarnak venni,hívjam fel és ő azonnal odajön a rendőrségre.


Kérdésem:

Tényleg odajött volna?

Mit tudott volna csinálni,hogy ha őrizetbe vettek volna?

Megakadályozta volna?



2019. jan. 9. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a "belekeveredtem" dolog annyira unalmas mar. Mintha te csak ugy ,masok hulyesege miatt lettel volna benne ,pedig valoszinuleg nem ez a helyzet. Megtetted,vallald.


Ha tanukent hivnak be akkor tanukent hallgatnak ki.

Nincs olyan rendorkapitanysag ,az orizetbevetel nekik is munka ,ok nelkul nem sz∆rakodnak vele.


Ha nem kirendelt ugyved akkor jo ,hogy kifizeted,ez a normalis.


Honnan tudjuk,hogy odament volna e? Ha aztmondta ,akkor valoszinu. Ha epp mas ugyben intezkedett volna akkor viszont nyilvan varni kellett volna ra.


Miert vettek volna orizetbe ,ha tanukent voltal bent? Ha beismertel volna valamit akkor mas lett volna a helyzet ,lehet ,hogy orizetbe vettek volna,de ha olyan sulyu a dolog akkor o sem tudott volna mit tenni.


Ha megtudta volna akadalyozni akkor nyilva megakadalyozta volna. Ha te tanukent vagy behivva ,de bevallasz egy terrortamadast akkor nem tudta volna megakadalyozni.

2019. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha őrizetbe akarnak venni, akkor őrizetbe fognak venni. Sőt, ha le akarnak tartóztatni, akkor még le is fognak tartóztatni. De nyilván mindennek megvannak a maga feltételei. Ha a feltételek fennállnak, akkor nincs az a sztárügyvéd, aki kihúzna a csávából. Lehet, hogy később tud enyhébb kényszerintézkedést kifacsarni, de nem rögtön és azonnal, ha a feltételek fennállnak.

És ha tanúként idéznek be, akkor nem fognak gyanúsítottként kihallgatni és őrizetbe sem fognak venni.

2019. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ebben tévedsz.


Ha egy elkövetőt azonosítanak,hogy tuti ő követte el,még olyan is van,hogy 100%-ra biztosak benne mert a kamera látta a cselekményt,első alkalommal az elkövetőket MINDIG tanúként idézik és ott gyanusítják meg.


Oké,örizetbe nem veszik,mert akkor lementek volna érte,meg csak tettenéréskor szokták.

2019. jan. 12. 17:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Te vagy nagyon durvan eltevedve. Miert hivnanak be mindenkit tanukent? Akkora hulyesegeket beszelsz,hogy az faj.
2019. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!