Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nagyapám 1923-ban Szilágy...

Ha nagyapám 1923-ban Szilágy megyében, Romániában született, akkor lehetséges magyar felmenőként említeni a honosítási eljárás alatt?

Figyelt kérdés
Ha rossz kategóriába írtam, előre is elnézést kérek és köszönöm az értelmes válaszokat.

2019. jan. 10. 14:56
 1/5 anonim válasza:
81%
Szerintem lehet. En nagyszuleim Nagybanyan szulettek 1937, 1944ben, es oket tettem be magyar felmenokent a honositasnak, viszont nekik mar megvan a papir. de nalunk a csaladban ok inditottak eloszor
2019. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Igen lehet, mert a történelmi Magyarországot veszik figyelembe, nem a mai határokat.
2019. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt értem, csak azzal nem vagyok tisztában, hogy ha nagyapám a két háború között született Szilágy megyében, ami ha jól tudom abban az évben román terület volt, akkor ő magyar állampolgárnak tekinthető-e.

Elnézést, ha nem jól értelmezem ezeket a földrajzi és

/vagy történelmi kérdéseket, csak nekem kicsit zavarosak és alig találok valahol pontos iformációt.

2019. jan. 10. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem volt magyar állampolgár. Az ő szülei esetleg.

Egy volt BÁHos

2019. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem. Nos, akkor tovább kell kutatokdonom. :D

A gyors és pontos válaszokat köszönöm szépen, ment az értékelés.

2019. jan. 10. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!