Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kilakoltatási moratórium...

A kilakoltatási moratórium rám is vonatkothat?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki félreértené nem ingyen lakhatást szeretnék kicsalni. Az a helyzet hogy az újévet követően új munkahelyen kezdtem és majd csak február elsején kapok fizetést viszont a lakbért január 15.-én kell fizetni és ezt sehogysem tudom megoldani. Amit tudni kell hogy a lakás nem önkormányzati tulajdon hanem egy cég tulajdonában van. A bérbevételkor szerződést is kötöttünk amire a céges pecsét is rá került. Tehát kihasználhatom a kilakoltatási moratóriumot lakbér fizetés halasztására?

2019. jan. 11. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem gerincesebb szólni, mint sumákolni!
2019. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze szólni fogok, csak szeretnék felkészülni a legrosszabbra. Sőt késedelmi dijat is fogok fizetni ha kell.
2019. jan. 11. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerződésedben benne vannak a fizetési és kilakoltatási feltételek
2019. jan. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ott nem stimmel a történet, hogy a régi munkahelyedről a decemberi béredet meg kellett kapnod időben...


De egyébként nem kell félned, a kilakoltatás nem egyik napról a másikra megy.

Először a tulajdonosnak (jelen esetben a cégnek) fizetési felszólítást kell küldenie, minimum 8 napos határidőt szabva a teljesítésre, PLUSZ ugyanebben a felszólításban közölnie kell, hogy ennek elmaradása esetén élni fog a rendkívüli felmondás lehetőségével. Ha eredménytelenül telik el a határidő, akkor újabb levél/nyilatkozat, amelyben felmondja a szerződést. Ennek határideje szintén 8 nap, ha jól emlékszem. Tehát a te szempontodból csak akkor lehet gáz, ha a cég már rögtön 15-én küldi is a felszólítót, és azt át is veszed hamar, tehát nem fér bele a 8 napba a február 1-je.

2019. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!