Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Telekommal kapcsolatos problém...

Telekommal kapcsolatos probléma? (GDPR)

Figyelt kérdés

Van egy előfizetéses számom,ami októberben lett az én nevemen. Kiderült,hogy előzőleg más nevén megvolt adva kapcsolattartói számnak egy otthoni előfizetés kapcsán,így én kaptam felszólító sms-eket. Jeleztem, majd mondták, hogy ha nem akarok számot változtatni,akkor ne foglalkozzak vele.

Ma beléptem a Telekom fiókomba, ahol azt láttam, hogy hozzá van adva egy másik szám is az előfizetésekhez, néhány napja lett vásárolva egy készülék is hozzá.Telekom alkalmazásba minden adatot látok a másik számról,szerződésekről stb. Rettentő kellemetlen,mert nyilván,ha én látom,akkor a másik személy is látja az adatokat. Nekem a bankkártyám adatai is elvannak mentve a gyorsabb számlabefizetés miatt.Felhívtam őket,azt mondták nem találkoztak még ilyen esettel,de kijavítják 1-2 napon belül.

Csak szerintem súlyosabb eset ez,mint amit egy bocsánatkéréssel el lehet intézni?


2019. jan. 12. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

még mielőtt hatalmas parázásba kezdenél, a telekom fiókodban vannak elmentve a bankkártyád adatai...amihez viszont nem igazán fér hozzá senki, rajtad kívül.


az meg a telekomnál mondhatni, teljesen normális történet évek óta, hogy ilyen "apróbb" adminisztrációs problémák vannak.

elég szégyen az is, hogy egy telekommunikációval foglalkozó cég webes felülete évek óta hol jó-hol nem, vagy hogy a telefonos alkalmazása ugyanígy többször rossz, mint jó, és van, hogy a számlákat sem engedi befizetni valamilyen technikai okok miatt...


ezen kár rágódnod...vagy persze foglalkozhatsz vele, de az idegeskedésen kívül úgysem fogsz meghatni senkit...mondhatod azt, hogy eleged van és felmondod a szerződésed. 1, van rajtad kívül többezer másik ügyfelük. 2, tudják nagyon jól, hogy a többi szolgáltató is pont ugyanennyire megbízható.


ez a valóság.

2019. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom felmondani a szerződést,mert van még hűségidő,.
2019. jan. 12. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:
van, de azért mondom. ha nem lenne, akkor se lennél előrébb, a többi szolgáltató pont ilyen minőségben kezeli az adataidat, pont ilyen minőségű szolgáltatást nyújtanak. nem lennél vele előrébb úgysem.
2019. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a többi szolgáltató is hasonló "nagyvonalúsággal" kezeli a problémákat. Éppen ezért a dolog a te hozzáállásodtól függ.


A hűségidő felbontása akkor problémás, ha indok nélkül, saját elhatározásodból teszed. Ekkor jogos is. Ha azonban a normál szerződéshez képest valami alapvetően változik, akkor nincs semmi következménye. Itt erről van szó.

Ám a lényeg mégis az, hogy nem érdemes bontani, hanem a problémát kezelni. Ha egy két nap, holnapután ellenőrizheted. Ha megszűnt a gond. lezárhatod. Ha nem, kinyomtatod, beviszed a legközelebbi fiókba, jegyzőkönyvet vetetsz fel és minden következményt a nyakukba hárítasz. Ez arra kell kizárólag, ha véletlenül tényleg gond lesz és bíróságon kötsz ki. A fontos, légy udvarias, körültekintő és jól észrevehetően határozott.

2019. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!