Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg ennyi az igazságszolgá...

Tényleg ennyi az igazságszolgáltatás?

Figyelt kérdés
Másfél éve egy boltban, az esküvőm előtt 1 héttel, ellopta egy nő a telefonom és a pénztárcám, 60 ezer forinttal. Iratok nélkül maradtam, az esküvőm előtt, sos kellett intézkednem, ami még 20 E forintomba került, az idegeskedésről meg szót se ejtek. Kamera alapján másnap elkapták. Kiderült, hogy egy alkoholista közmunkas. Mentünk közvetítői eljárásra, ott is hazudott, hogy 400 ft volt a tárcámban. (A lopás előtti este vettem le a pénzt, még számlakivonatom is van, nem mintha nekem kéne bizonyítanom) 0 eredménye volt annak is. Most kaptam meg a bírósági végzést, kapott 2 év felfüggesztetett, meg a bírósági díjat ki kell fizetnie, 11 ezer forintot. Én mehetek vele polgári perre, amit nyilván nem fogok, mert egy ügyvéd többe kerülne, mint az ellopott érték. Ez komolyan ennyi? Én buktam a pénzt, ő meg éli nyugodtan világát? Én egy nyugodt ember vagyok, de így nem csodálom az önbíráskodást. Tényleg a belenyugvás a lehetőségem?
2019. jan. 12. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Láttad már az MTV székházban milyen események ügyében nem hajlandó hetek óta nyomozni a magyar rendőrség?
2019. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem az új három csapás törvény tetszik. Ismerek olyan embert aki tizenéveket ül mert annyira durva dolgokat követ el rendszeresen, de ez ugye a hatálybalépés óta első esete. Szóval még húsz harminc évig gyilkolászhat mire végül életfogytot kap. :D
2019. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg egy alkesz közmunkás akkor veresd ki belőle, úgy sincs senki aki megvédje.
2019. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Miért? Ettől többet mit vársz??

Szerinted 60 ezer volt. Szerinte 400 forint volt. Egy állitás itt, egy állitás ott. Te nem tudod bizonyitani, hogy 60 ezer volt a tárcádban.

Na és ez büntető per volt. Tudod bizonyitani, akkor polgári peres úton próbálhatod vissza szerezni értékeid.

Mondjuk úgy, ilyen tyúkpereknél is börtön járna, a fél ország börtönből állna.

2019. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból írom, de én pont olyan környéken nőttem fel ahol ha kár ért, mentél és kiverted ha kellett a haverjából is azt amit tud, és bizony ha oda állítottak 3-an, és több ember előtt kapott elmondta szóról szóra amit tud.


A másik, cigányok lakta részen laktunk, és rám is ragadt jócskán a szokásokból, ezt az egy pozitívumot tudom felhozni abból az időből, haszon akkor sem volt belőlük, de nincs is félni valóm tőlük mert tudom milyenek, ha kaptak mindig készségesen válaszoltak, és örültek ha nem tapostuk meg a fejüket.



Nem győzöm ismételni(Te eseted a sokadik) állj ki magadért, és engedd hogy az a pillanat döntsön, menjél szerezd vissza ha épp észleled a dolgot, ne a rendőröktől várjad a segítőkészséget, mert nekik csak egy ügy lesz mint a sok másik, amit megpróbálnak a munkaidejükben orvosolni, de megerőltetni nem fogják magukat ezt elhiheted.


Mérlegeld hogy melyik a jobb, odacsapsz ott helyszínen annak aki meglop, vagy hagyod magad, és másra támaszkodsz, elhiszem hogy nem könnyű a sarkatokra állni úgy hogy van aki 40-50 évesen sem volt olyan közegben mint mondjuk én is 12-19 évesen.

2019. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem kell bizonyítanom, mivel ő lopott, nem véletlen kapta a 2 év felfüggesztettett. Pénzt nehezen lehet bizonyítani, de pont előző este vettem le, az még bónusz bizonyíték, ha az önmagában nem elegendő, hogy ő a kamera ellenére sem akart vallani. A telefonomért se kaptam semmit, holott az kiválóan látható a felvételen, ha a pénz nem is. Nem börtönbe kívánom, pusztán a pénzemet kérném vissza, mivel dolgozik, vonható is lenne. Nem tudom ez miért olyan bonyolult a fene nagy igazságszolgáltatásban.
2019. jan. 12. 16:21
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
Fogd fel úgy, hogy adományoztál. Idén már nem kell többször.
2019. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen adományozok betegeknek, állatoknak, alkoholista tolvajoknak nem olyan szívesen. Fél havi fizetésemet vitte el, 1 évig spóroltunk az esküvőre, pedig nem volt nagy buli. Elkeserítő, hogy ez ennyi, hogy igazából senki meg se lepődik, mert ez itt normális.
2019. jan. 12. 16:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt értsd meg, ez büntető per volt. Vissza kapni, ha polgári perbe pereled ki belőle. Azt kapod vissza egy büntető per során, amit a rendőrség bizonyitékként lefoglal. Mondjuk, ellopnak tőled egy kerékpárt, amit a nyomozás során lefoglalnak, azt vissza kapod. Viszont ha eladta, elköltötte a pénzt akkor a nem kapsz semmit. Ez a büntető perbe nem tartozik bele, hogy téged kártalanitson. Az meg semmit nem bizonyit, hogy előtte pénzt vettél fel. Azt akár azonnal oda is adhattad bárkinek. Nem törvényszerű, hogy napokig az embernél marad, ha vesz fel pénzt.
2019. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor mi okon kapta a 2 évet?
2019. jan. 12. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!