Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok fogyasztóvédelmi...

Hol tudok fogyasztóvédelmi panaszt tenni?

Figyelt kérdés
Sajnos drága kormányunk szokás szerint össze-vissza módosítgat mindent, ezért nem találok semmilyen hasznos választ. Egy online rendelés miatt szeretnék fogyasztóvédelmi panaszt tenni, viszont nem tudom, mi ennek a menete és hol tudom kezdeményezni. Valaki tudna segíteni?

2019. jan. 13. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ha jól tudom, a kormányablakokban is lehet panaszt tenni.

Ha 14 napon belül vásároltál valamit, akkor ne panaszt tegyél, hanem állj el a vásárlástól. Ezt jelezd a webáruházak email-ben, és küldd vissza a terméket.

2019. jan. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A bajom az, hogy nincs mit visszaküldenem. December 21.én rendeltem egy csomagot, amit a webshop elméletileg átadott a foxpostnak. A foxpost csomagkövetője szerint a csomag még a webáruházban van. A webáruház a kisujját sem mozdítja, pedig számtalan emailt váltottunk. Hozzáteszem, a csomag és a szállítási költség a rendelés pillanatában ki lett fizetve. Nem a csomag értéke miatt akarom bepanaszolni őket, hanem hogy igenis érezzék a súlyát annak, amikor lesz@rnak egy vevőt.
2019. jan. 13. 08:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Kártyával fizettél?

Akkor a bankodba menj chargebacket kérni!

2019. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
OTP Szép kártyával fizettem, szabadidő zsebbel.
2019. jan. 13. 08:22
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Istenem :D annyira magyar vagy, hogy az hihetetlen. El tudom képzelni, ahogy dörzsölgeted a tenyered, miközben nyitod meg az email fiókodat, mert már magdban fogalmazod a következő levelet, amit a webshopnak írsz. Fenyegeted őket feljelentéssel, hisz te már kifizetted a kis (SZEP) kártyáddal azt a pár ezer forintot csak épp a csúnya kormány eldugta a világhálón a fogyasztóvédelmet 😃 nézd, nem azt mondom, kifizetted, teljesen egyértelmű, hogy szeretnéd megkapni a csomagodat. DE maga a körítés meg a leírás vicces. A kormány hibája, hogy nem találtad az első által tökéletesen belinkelt (két kereső kulcsszavas) oldalt. Ezt azért te is érzed, hogy nevetséges remélem 😄

Ha minden jól megy, sikerül megtenned a feljelentést, elhúzódik meg jópár hónapig, lesz valami kis izgalom megint.

2019. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Totál félreérted az egész szituációt :)

Nem fogok senkit feljelenteni, panaszt szeretnék tenni, a kettő nem ugyanaz.

Leszarom a pénzt, baromira nem érdekel az a párezer Forint, engem az zavar, hogy a webshop semmit nem tesz az ügy miatt, márpedig szolgáltatóként vállalnia kell. Nem fogok bíróságokra járni, nem akarok sem kártérítést, sem visszatérítést, csak azt szeretném elérni, hogy rájöjjenek, nem tehetik meg, hogy bármilyen következmény nélkül lophassanak. A kormányos dologra: igen, a csúnya kormány eldugja. Ez nem igaz, nem erre gondoltam, hanem arra, hogy mindig mindent variálnak, nehogy valami egyszerűen működjön úgy, ahogy kellene. Remélem elkönyvelted, hogy sorosbérenc vagyok, pipáljuk ki, menj, nézd a migránsokat meg a soros aktivisták legújabb merényleteit a szent fidesz ellen :)

2019. jan. 13. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:
A fogyasztóvédelmi ügyekkel most már a kormányhivatalok foglalkoznak, itt kell elindítani az ügyet.
2019. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A kormány direkt megnehezíti az online bejelentést...21. században egy böngészőbe integrált office szart kell kitöleni, ami minden rublika előtt/után hibát ír... Pár sör mellett egy órán keresztül baßzódtam vele, de kitöltöttem, beküldtem. Szerintetek, érkezett válasz? .... Csicska ország, csicska kormány, csicska hivatalok. Itt minden fontos, csak az nem, akinek a végén pénzbe kerülnek a mutyik, b@szódjanak meg!
2021. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!