Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Késve fizet (ha fizet egyáltal...

Késve fizet (ha fizet egyáltalán) a diákszövetkezet. Ilyen esetben jár nekem valami kompenzáció?

Figyelt kérdés

Szezonális munkán dolgoztam diákszövetkezeten keresztül. Alapvetően a diákszövetkezet mindig a következő hónap 10-15 között fizeti ki az adott havi munkabért. Viszont erre a munkára december 21 volt a megbeszélt kifizetési határidő.

Papír alapú szerződést nem töltöttünk. Viszont email formájában hivatalos módon megegyeztünk, mint minden munkáról.


Most az a helyzet hogy december 21 rég elmúlt. És többszöri kérelmem ellenére se láttam még a pénzem. Emailben annyi választ kaptam hogy az ő hibájukból elcsúszott az utalás, de rajta vannak az ügyön.

Viszont az általános 10-15-ben még ugye holnap éjfélig benne vannak.


Megmondom őszintén, nem a pénz zavar, vagy hogy most akkor 25 nappal késöbb kapom meg. Szerencsére nem vagyok olyan helyzetbe hogy késöbb megkapott fizetés gondot jelentsen. Nem fizutól fizuig élek. De az elvek zavarnak. Mert egyfelől lehetnék ilyen helyzetben is. Másfelől ebben állapodtunk meg. És ha én eltérek attól amiben megállapodtunk, és akár csak pár percet is kések a munkahelyről akkor durva szankciók következnem. 3 év alatt egyszer történt ilyen, az is amiatt mert elfelejtettek szólni hogy beírtak szabad napomon is. De ha saját hibámból lenne akkor pár perc késés vagy 48 órán belüli műszak lemondás esetén 5 és 20 ezer forint között vonhatnának le a béremből.

Akkor is levonják ha felhívnak reggel 8-kor hogy délután 4kor beugrós kéne. Én először rábólintok, de 10 perc mulva telefonálok hogy bocsi mégse jó. Vagy ha 8kor hívnak hogy 10re bent kell lenni, de késik valami busz és késve érek oda. Egy-egy ilyen figyelmetlensége a diáknak 5-20 ezer forintba kerülhet.


Így gondolom megértitek miért zavar az hogyha ők meg ilyen szinten eltérhetnek a megbeszélttől következmények nélkül. Nem érzem úgy hogy ez így fair lenne. És nem a 2-3 ezer forintért kérdezem amit kárpótlásként kiharcolhatnák magamnak, hanem hogy ne érezzem magamat félredobható és kihasználható rabszolgának akinek jogai nincsenek, csak kötelességei.


Azokat kérdezem akik tisztában vannak a munkajoggal. Ilyen esetben nem járna nekem valami kompenzáció? Ha mégis, hova tudok fordúlni hogy érvényesítsem?


2019. jan. 14. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az ügyvéd úr cége tartozik akkor sokáig várhatsz a pénzedre mert jelenleg vád alatt áll.
2019. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem. Ez másik diákszövetkezet.
2019. jan. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!