Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 évesen eldönthetem, hogy...

17 évesen eldönthetem, hogy anyukámnál vagy az apukámnál lakhatok e?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy én egyáltalán nem akarok az anyámnál lakni. Az anyam akarja, az apam meg nem akar neki rosszat. Eddig apamnal laktam, de most kitalálta, hogy minden második hétvégén legyek az anyámnál, a másik héten meg két napot hétköznap. Nem akarok. Nagyon nem. Folyamatosan veszekszunk vele és sírógörcs jön rám, ha csak arra gondolok hogy ott kell lennem! A kérdésem az hogy nem lehet ezzel valamit jogilag kezdeni?

2019. jan. 14. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, valamiféle gyerekelhelyezés volt eddig is.

Amennyiben ez hivatalos, akkor az az, amihez tartani kell magát a szüleidnek.

HA ezen változtatni akar valamelyik, akkor kérnie kell a bíróságon ennek megváltoztatását és ott veled is beszélnek. Ha te megmondod, hoyg nem akarsz anyádnál lenni, erre nem fognak kötelezni.

De elsö menetben beszélj apáddal, hogy te mit akarsz, mert lehet, hoyg azt hiszi, ez neked is tetszene.

2019. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.

16 év kor felett már tehetsz nyilatkozatot ez ügyben.

2019. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt jogilag semmi, csak az hogy mind a ketten (a tesommal) ott leszunk ahol szeretnenk. Apám is tudja hogy nala szeretnek lenni. De makacs és nem akarja hogy tönkremennen teljesen a kapcsolatom az anyammal és ezért erölteti. Csak nem veszi észre hogy ezzel pont abba az irányba hajt. És ha lehet jogilag nekem dönteni, akkor hogyan tovabb? Nekem mit kell tennem, hogy haladni lehessen az ügyben?
2019. jan. 14. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyámhatóságon illetve annak ügyfélszolgálatán érdeklkődj.

Az eljárásra az a gyámhatóság illetékes, amelynek területén a gyermek szülői felügyeletet gyakorló szülőjének, gyámjának a lakóhelye található. Ha a szülői felügyeletet együttesen gyakorló szülők lakóhelye különböző gyámhatóságok illetékességi területén található, a gyámhatóság illetékességét a gyermek lakóhelye határozza meg.

2019. jan. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!