Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyek feljelentést, vagy mi...

Tegyek feljelentést, vagy mi a teendő?

Figyelt kérdés
Esküvőm videózására megegyeztem két sráccal. Facebookon, írásban adott ajánlatot. Az esküvőn fizettem, számla, szerződés nem volt. 1 hónapos határidőt vállalt az anyag átadására. 6 hónapja ígérget, egyre nehezebb elérni. A fizetést levelezésben elismerte. Rendőrséghez vagy ügyvédhez forduljak? Vagy ezzel nem sokat lehet kezdeni? Csak törvényes megoldás érdekel.
2019. jan. 17. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Bérelj fel egy szadistát aki szablyával, makkoscipőben befenyíti azt a pojácát.
2019. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Amikor megrendelted mért nem csak törvényes megoldás érdekelt gyökszikém?

Hát most vedd úgy hogy adóztál.


Hahaha...

2019. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Írásban kaptam ajánlatot és írásban megrendeltem egy szolgáltatást. Bruttó összeget fizettem, aminek átvételét elismerte.

Miért lennék gyökér?

Megveretni nem fogom.

2019. jan. 17. 20:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem minden tandíjmentes, ez a tanulópénzed.

Feljelentésedben hivatkozz a szerződésre, ha ezt nem kötöttetek, az első mondatom lép életbe.

2019. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy miért fizettél az esküvőn?

A kész anyagért szoktak fizetni!

2019. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt megbántam, de ebben egyeztünk meg. Barátok ajánlották, vannak közös barátaink, jók a referenciáik, jók a vélemények. Ha nem lenne kifizetve az sem érdekelne, mert egy egyszeri és megismételhetetlen anyag van nála. Nem a pénz érdekel, csak legalább a nyersanyagot szeretném kisajtolni végre, elfogyott a türelmem.
2019. jan. 17. 21:43
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

nem kell megverni.

bőven elég beverni neki egyet,meg amikor összecsuklott pofán rúgni.

ez még nem megverés,csak nyomatékosítás.

de számold ki,hogy mennyi lesz az ügyvéd a perköltség és mennyit kérne egy nyomatékosításra szakosodott ismerős,és az alapján dönts.

2019. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

#7

"amikor összecsuklott pofán rúgni."

Úgye tudod, hogy aljasság fekvő embert tovább rugdosni?

Fel kell segíteni, nekitámasztani a falnak, aztán már lehet!

2019. jan. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A szerződés nem csak papír alapon létezik, szóbeli megállapodás vagy ráható magatartás is elegendő ehhez, márpedig ha elfogadta a pénzt és ezt utólag el is ismerte, előzetesen emg tisztázva volt, hogy mire kapja a pénzt az elég alap a bizonyításra, ügyvéddel ez sima ügy, de ő tudja elmagyarázni részletesen, hogy mi a teendőd. Szóval keress egy ügyvédet, ennyi.
2019. jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, végre egy normális válasz. Én nem azért, mert nekem ad igazat, hanem mert van értelme.


Nem a pénz érdekel amúgy, hanem a felvételek - amiket nyersanyagként semmibe nem került volna ideadnia (már minden ki van fizetve), még ha nem is dolgozott vele (tudom, hogy megvannak, mert demo-t küldött 2 hónapja).

CSak a könyörgésből van teljesen elegem. De szerintem egy ügyvédi felszólítás vagy hasonló is bőven elég lesz.

Ahogy írtam, fenyegetőzésről, erőszakról szó sem lehet.

2019. jan. 18. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!